۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۰
کد خبر: 83295820
۰ نفر
مسابقات بین المللی شطرنج «جام بیستون» آغاز شد

كرمانشاه- ایرنا- دبیر هیات شطرنج استان كرمانشاه، از آغاز اولین دوره مسابقات بین المللی شطرنج «جام بیستون» با حضور 10 كشور جهان در شهر تاریخی بیستون خبر داد.

آرش شاهمرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این رقابت ها، 120 ورزشكار خانم و آقا از كشورهای چین، دانمارك، غنا، گرجستان، ارمنستان، افغانستان، نپال، پرتغال، اتریش و ایران با یكدیگر رقابت می كنند.
وی خاطرنشان كرد: از مجموع شطرنج بازان حاضر در مسابقات، 20 نفر آن ها از 9 كشور خارجی شركت كننده و 100 نفر نیز شطرنج بازان داخلی هستند.
شاهمرادی با بیان اینكه مسابقات در 2 گروه الف و ب برگزار می شود، تصریح كرد: بازیكنان دارای ریتینگ (رتبه بندی) 1700 در گروه الف و بازیكنان دارای كمتر از این ریتینگ در گروه ب مسابقات قرار دارند.
دبیر اجرایی مسابقات بین المللی شطرنج جام بیستون، تصریح كرد: مسابقات در 9 دور و به روش سوئیسی و در كاروانسرای شهر تاریخی بیستون (هتل لاله) برگزار می شود.
وی با بیان اینكه مسابقات از صبح امروز (9 اردیبهشت) آغاز شده گفت: این رقابت ها تا 14 اردیبهشت به طول انجامیده و در این مدت روزانه یك یا 2 دور از رقابت ها برگزار می شود.
شاهرادی در پایان به جوایز مسابقات نیز اشاره كرد و گفت: به نفرات اول تا سوم گروه اول به ترتیب 90، 70 و 50 میلیون ریال و به نفرات اول تا سوم گروه ب نیز 28، 20 و 16 میلیون ریال جایزه نقدی پرداخت می شود.
8066/7458