اصلاح طلبان از رای به روحانی پشیمان نیستند

شهركرد- ایرنا- عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان چهارمحال و بختیاری با بیان اینكه از رای خود به روحانی پشیمان نیستیم، گفت: گذر زمان نشان خواهد داد مردم و اصلاح طلبان انتخاب خود را درست تشخیص داده اند.

عباس موسایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح وضعیت كنونی كشور اظهار داشت: نباید بدون تحلیل وضعیت خاص حاكم بر روند سیاست بین الملل همه آنچه بر كشور می گذرد را ناشی از ناكارآمدی رئیس جمهوری و دولت ارزیابی كرد.
وی، روی كارآمدن ترامپ و رویكرد قلدرمابانه و قانون ستیزانه اش را اتفاقی خاص در عرصه بین الملل ارزیابی كرد و گفت: نمی توان بدون لحاظ وضعیت جدید در عرصه بین الملل، حكم به ناكارآمدی دولت دكتر روحانی داد كما اینكه در این شرایط بیشتر می توان به اهمیت كار رئیس جمهوری و وزیرامور خارجه در سیاست خارجی پی برد.
موسایی تصریح كرد: اگر برجام نبود امروز مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان راحت تر می توانستند جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهند .
این فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص رابطه اصلاح طلبان و دولت تدبیر و امید اظهار كرد: اصلاح طلبان از این جهت كه می خواهند صدای مطالبات ملت باشند، نمی توانند از گلایه های مردم به دولت چشم پوشی كنند و از همه برنامه ها و عملكرد دولت دفاع كنند.
موسایی ادامه داد: این در حالی است كه سطوح میانی و پایینی اصلاحات به تبع راهبران جریان اصلاحات با درك شرایط مختلف، ضمن گلایه از دولت همچنان معتقدند كه حمایت از روحانی در انتخابات گذشته كاری درست و منطبق بر منافع و مصالح ملی بود و ضمن نقد به برخی از رویكردها و سیاست های دولت، همچنان باید از رئیس جمهوری و دولت دفاع كرد.
وی، برخی حملات به دولت از سوی افراطیون جناح مقابل را ناشی از سیاسی كاری و عدم تحلیل مبتنی بر منافع ملی و مصالح عمومی ارزیابی كرد و افزود: افراطیون دچار دو خطای تحلیلی هستند، اولا با فرار رو به جلو بر میراثی كه برای دولت روحانی گذاشتند و امروزكشور تاوان آن سیاست ها را پس می دهد، عامدانه چشم پوشی می كنند، ثانیا مختصات خاص حاكم بر وضعیت جدید را درك نمی كنند.
عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان چهارمحال و بختیاری، راه حل عبور از این وضعیت را درك درست سطوح مختلف تصمیم گیر از موقعیت كنونی دانست و اظهار داشت: با درك درست از مختصات سیاست در وضعیت كنونی و اجتماعی مبتنی بر سیاست و خط مشی منافع ملی محور و انسجام و اتحاد داخلی، عبور از این شرایط و گذار به وضعیت بهتر بسیار ممكن و محتمل است.
موسایی با ابراز امیدواری نسبت به بهبود وضعیت كشور، خاطرنشان كرد: شواهد موجود حاكی از آن است كه در سطح تصمیم گیران حاكمیتی، درك مشتركی از وضعیت كنونی شكل گرفته است و با میدان داری وزارت امور خارجه و حمایت دیگر اركان نظام، می توان مثلث شوم عبری، عربی و غربی را شكست.
وی افزود: اصلاح طلبان در این وضعیت با وجود همه انتقادات ریز و درشتی كه دارند، هرگز از حمایت از سیاست های مبتنی بر منافع مردم كوتاه نمی آیند و معتقدند كه دولت حداقل در سیاست خارجی در مسیر تامین منافع و مصالح ملی حركت كرده است.
7363/6021