۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۵۳
کد خبر: 83295523
۰ نفر
جشن ازدواج سه زوج جوان در اردوگاه سیل زدگان آبادان برگزارشد

آبادان - ایرنا - پیوند آسمانی سه زوج جوان سیل زده یكشنبه شب در محل اردوگاه پیامبر اعظم (ص) آبادان محل اسكان خانوارهای سیل زده شادگانی در استان خوزستان برگزار شد.

رئیس اتاق اصناف آبادان شامگاه یكشنبه در حاشیه این مراسم جشن در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مراسم با توجه به شرایط خاص این زوج های جوان كه به خاطر سیلاب اخیر در استان مراسم ازدواج آنها به هم خورده بود، برگزار شد.
امین توانایی افزود: این زوج های جوان قرار بود در اردیبهشت ماه مراسم ازدواج خود را در یكی از روستاهای شادگان برگزار كنند كه سیل برنامه آنها را به هم زد و به همین منظور با مشاركت اتاق اصناف آبادان و خیرین مشهد و فسا جشن ازدواج آنها در اردوگاه اسكان موقت سیل زدگان در آبادان برگزار شد.
وی گفت: خیرین مشهد، سه روز اقامت این زوج های جوان را بر عهده گرفتند، قرار است این زوج ها پس از 2 روز اقامت در هتل نخل آبادان راهی مشهد شوند.
رئیس اتاق اصناف آبادان گفت: همچنین خیرین شهرستان فسا نیز تامین بخشی از جهیزیه این زوج های جوان را بر عهده گرفتند.
توانایی تصریح كرد: با مشاركت امام جمعه ، شهردار و سپاه پاسداران آبادان نیز سفره عقد، لباس داماد و عروس همچنین شام این مراسم تامین شد.
برای برگزاری این مراسم حدود یك میلیارد ریال هزینه شد.
یكهزار و 200 نفر از خانوارهای سیل زده شهرستان شادگان در اردوگاه راهیان نور پیامبر اعظم آبادان ساكن شده اند.
به گزارش ایرنا سیلاب 30 روستای بخش مركزی و خنافره شادگان در استان خوزستان را متاثر كرد.
طغیان رودخانه های كرخه ، دز و كارون تاكنون سبب آبگرفتگی بیش از 270 روستا و بیش از یكصد هزار هكتار از زمین های كشاورزی در خوزستان شد.
7104/6068