۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۳
کد خبر: 83295483
۰ نفر
معاون اول رییس جمهوری وارد كیش شد

كیش- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری به منظور سخنرانی در هفتمین نشست منطقه‌ ای مجمع جهانی سلامت، شامگاه یكشنبه وارد كیش شد.

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری هنگام ورود، از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش و مسوولان محلی مورد استقبال قرار گرفت.
بر اساس برنامه اعلام شده، هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت روز دوشنبه با سخنرانی معاون اول رییس جمهوری درباره ظرفیت های نظام سلامت ایران و برنامه های دولت برای ارتقای جایگاه سلامت كشور آغاز خواهد شد.
برگزاری نشستی با حضور مدیران مناطق آزاد كشور و تبیین برنامه ها و رویكردهای دولت برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت مناطق آزاد در جهت توسعه اقتصادی و مقابله با تحریم ها، از دیگر برنامه های معاون اول رئیس جمهوری در این سفر خواهد بود.
هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت، برای نخستین بار در منطقه غرب آسیا با میزبانی مشترك دانشگاه علوم پزشكی تهران و سازمان منطقه آزاد كیش در این جزیره برگزار می شود.
در این نشست 2روزه، 181سخنرانی توسط وزیران، مسوولان، اساتید علمی ایران و 40 كشور دنیا در قالب چهارplanery (نشست جامع) و 30 پنل، در پنج گروه شش ‌تایی انجام می شود.
سلامت در جهان درحال گذار، توسعه پایدار سلامت، بیماری‌های غیرواگیر و سلامت روان، سلامت در شرایط نا ایمن و بحرانی و بهداشت محیط و آموزش سلامت و نقش فناوری در سلامت، 6 محور اصلی این برنامه است.
نشست منطقه ‌ای مجمع جهانی سلامت، نهم و دهم اردیبهشت ( 29 و 30 آوریل 2019 ) در جزیره كیش برگزار می ‌شود.
2094 /6048