معاون سازمان گردشگری: 97 درصد شكایت های مسافران نوروزی رسیدگی شد

تهران- ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به نظارت بر فعالیت اماكن اقامتی و آژانس های مسافرتی در ایام نوروز 98 از رسیدگی به 97 درصد شكایت های مسافران نوروزی از این مراكز تا ابتدای اردیبهشت امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، مراسم تجلیل از عوامل اجرایی و متولی خدمات سفر استان تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از دیگر مسئولان در موزه ملی ایران باستان عصر یكشنبه برگزار شد.
ولی تیموری در این مراسم با بیان اینكه در نوروز 98 شاهد اقدامات مطلوبی در ساماندهی و جذب مسافران و گردشگران در سطح استان تهران بودیم افزود: یكی از دغدغه مسئولان با شروع طرح خدمات سفر خالی شدن پایتخت بود كه با برنامه ریزی های لازم كمبود گردشگر در ایام تعطیلات نداشتیم.
وی با بیان اینكه صنعت گردشگری فرابخشی است خاطرنشان كرد: در این حوزه 27 نهاد و سازمان دولتی كشور مشاركت دارد و این صنعت موتور محركه برای سایر بخش ها محسوب خواهد شد.
تیموری گفت: گردشگری این پتانسیل را دارد تا ركود دیگر حوزه ها را برطرف و با اقدامات كارشناسی شده به اقتصاد كمك كند.
وی با بیان اینكه گردشگری یك صنعت ترسو محسوب می شود افزود: بیشترین حجم گردشگران خارجی به كشورمان را سنین بیش از 50سال تشكیل می دهند كه می طلبد در این حوزه به شاخص ها و چالش ها بیش تر توجه كرد.
**صادرات صنایع دستی 9میلیارد دلار ارزآوری داشت
استاندار تهران نیز در این مراسم گفت: تولیدات صنایع دستی یكی از منابع رونق اقتصادی محسوب می شود كه صادرات این بخش 9میلیارد دلار در سال گذشته ارزآوری برای كشور داشته است.
انوشیروان محسنی بندپی به طرح خدمات سفر نوروزی استان تهران اشاره كرد و گفت: امسال شاهد همكاری و تلاش هایی متولیان امر در این بخش بودیم كه توانستند خدمات ارزشمندی را به مسافران ارائه دهند.
وی با بیان اینكه چشم انداز ما باید ارائه خدمات بهتر و كیفی تر در نوروز 99 باشد خاطرنشان كرد: تهران با جاذبه و زیر ساخت خوب خود به عنوان یكی از مقاصد گردشگری محسوب می شود كه با شناسایی ظرفیت ها می توان مسافرپذیری آن را بیشتر كرد.
**رشد 2 و نیم برابری بازدید از جاذبه های تهران نسبت به سال گذشته
مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران نیز در این مراسم با بیان اینكه طرح خدمات سفر نوروزی از 25 اسفند تا 16 فرودین ماه امسال ادامه داشت افزود: بازدید از جاذبه های استان نسبت به سال گذشته رشد 2 و نیم برابری را تجربه كرد.
دلاور بزرگ نیا خاطر نشان كرد: با شروع طرح خدمات سفر نوروزی، امسال بیش از 3 میلیون و 500 هزار نفر از جاذبه های تفریحی، تاریخی و فرهنگی استان تهران دیدن كردند.
وی تصریح كرد كه 622 هزار مسافر و گردشگر نیز از اماكن اقامتی استان بهره مند شدند.
تهرام/7247//6139