كشف محموله های مواد مخدر و تلفن همراه قاچاق در سمنان

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: بیش از 154 كیلو و 800 گرم تریاك و 31 دستگاه تلفن همراه و تبلت‌ قاچاق توسط ماموران انتظامی این استان كشف شد.

سردار روح الامین قاسمی شامگاه یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: محموله مواد مخدر در عملیات مشترك پلیس این استان با پلیس كرمان كشف شد.
وی با اشاره به برنامه ریزی منسجم پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان، بیان كرد: اطلاعاتی از انتقال محموله مواد مخدر از شرق به مركز كشور به دست آمد كه سوداگران مرگ قصد انتقال این محموله در ظاهر حمل لاستیك های كهنه و فرسوده در یك دستگاه كامیون را داشتند.
قاسمی با بیان اینكه هماهنگی لازم با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان كرمان برای دستگیری قاچاقچیان و كشف این محموله انجام شد، تصریح كرد: با هدایت و پشتیبانی اطلاعاتی لحظه به لحظه از سوی عملیات ویژه استان سمنان، ماموران انتظامی با حضور به موقع، خودروی مورد نظر را در حوالی استان كرمان شناسایی كردند.
فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: ماموران با توقف كامیون به بازرسی چند ساعته از خودرو پرداختند كه سرانجام محموله 154 كیلو و 800 گرمی تریاك كشف شد.
وی یادآور شد: سوداگران مرگ محموله را در سیستان و بلوچستان به مقصد تهران بارگیری كرده بودند.

** كشف محموله 1.2 میلیارد ریالی قاچاق از جعبه بغل اتوبوس
فرمانده انتظامی استان سمنان هم چنین با اشاره به كشف 31 دستگاه تبلت و تلفن همراه قاچاق گفت: این محموله قاچاق در محور بین المللی تهران به مشهد كشف شد.
وی خاطر نشان كرد: ماموران انتظامی استان سمنان با هدف مقابله با قاچاق و برخورد قاطع با هرگونه فعالیت غیرقانونی، طرح ایست و كنترل محور مواصلاتی یاد شده را به صورت مستمر و همیشگی اجرا می كنند.
وی با اشاره به نحوه عملیات كشف محموله قاچاق گوشی همراه و تبلت، اضافه كرد: ماموران یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان سرخه به یك دستگاه اتوبوس مشكوك شده و آن را متوقف كردند.
به گفته قاسمی در بررسی های ماموران از این دستگاه اتوبوس، 31 دستگاه تبلت و تلفن همراه قاچاق از جعبه بغل وسیله نقلیه مذكور كشف شد.
وی یادآور شد: ارزش این محموله برابر نظر كارشناسان امر، یك میلیارد و 200 میلیون ریال است و فرد متخلف به مرجع ذیصلاح معرفی شد.
فرمانده انتظامی استان سمنان با تاكید بر تقویت و تشدید این گونه طرح های مقابله ای و پیشگیرانه پلیس برای ارتقاء امنیت اقتصادی گفت: همراهی مردم در تحقق و هموار كردن این مسیر لازم و ضروری است.
9891/7408