۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۸
کد خبر: 83295435
۰ نفر
ربیعی: یارانه خرید كالای ایرانی باید به كارگران پرداخت شود

شهرری- ایرنا- وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: یارانه الكترونیكی خرید كالای ایرانی در جهت ترویج مصرف كالاهای ساخت داخل و افزایش قدرت خرید كارگران باید پرداخت شود.

به گزارش ایرنا، علی ربیعی شامگاه یكشنبه در مراسم تجلیل از كارگران نمونه واحدهای تولید و خدماتی شهرستان ری اظهار داشت: مزد و دستمزد كارگران باید بر اساس میزان تورم محاسبه شود چرا كه در این شرایط حقوق بگیران ثابت، بیشترین فشار اقتصادی را تحمل می كنند.
وی با تاكید بر اینكه امنیت شغلی، تقویت تشكل های كارگری و اصلاح قوانین تامین اجتماعی در حمایت از كارگران باید امسال در دستور كار مسئولان قرار گیرد، عنوان كرد: امروز برای دفاع از حقوق كارگران نیازمند حضور تشكل های قوی در عرصه های مختلف هستیم.
ربیعی ادامه داد: قوانین تامین اجتماعی كشور باید به گونه ای برنامه ریزی و اصلاح شود كه تحمل بیكاری های احتمالی حاصل از تحریم ها و بازنشستگان را داشته باشد.
مشاور رییس جمهور با اشاره به اینكه در آینده نزدیك شاهد حجم بالای بازنشستگان خواهیم بود، گفت: خصوصی سازی اموال سازمان تامین اجتماعی و كاهش قدرت این نهاد پر اهمیت باید با نگای به آینده اصلاح و متوقف شود.
ربیعی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی باید به گونه ای قوی باشد كه تحمل ریسك زندگی كارگران در دوران تحریم را داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه كارگران در صحنه های مختلف انقلاب، دوران دفاع مقدس و تحریم ها پیوسته در كنار رهبری و حاكمیت ایستاده اند، افزود: امروزه نیز این قشر پرتلاش با تمام مشكلات معیشتی و اقتصادی همواره به پای انقلاب و نظام اسلامی ایستاده است.
ربیعی ادامه داد: هر چند كه امروز تحریم های ظالمانه عرصه را برای مردم و به ویژه كارگران تنگ كرده است، ولی بخش زیادی از گرفتاری های فعلی كشور در اثر وجود افرادی به وجود آمده است كه یك شبه پولدار شده اند.
وی یادآور شد: افرادی در كشور با نام توسعه در جهت پولدار شدن خود گام بر می دارند و فضای كشور را خراب می كنند.
مراسم تجلیل از كارگران نمونه واحدهای تولید و خدماتی شهرستان ری شامگاه یكشنبه با حضور علی ربیعی وزیر سابق كار، پروانه مافی و علیرضا محجوب از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی در شهرك صنعتی شمس آباد برگزار شد.
از پنجم تا 12 اردیبهشت ماه به عنوان هفته كارگر نامگذاری شده است.
3218/6003