۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۴
کد خبر: 83295328
۰ نفر
رئیس پدافند غیرعامل:10 دستگاه سنجش آلودگی هوا در بوشهر نصب می شود

بوشهر- ایرنا - رئیس سازمان پدافند غیر عامل كشور گفت:در نشستی مشترك با رئیس سازمان انرژی اتمی و استاندار بوشهر پیشنهاد نصب 10دستگاه سنجش آلودگی گاما برای سنجش میزان آلودگی شیمیایی و كنترل آلودگی ‌ها داده شد كه این پیشنهاد با موافقت روبه رو و قرار شد تا هفته دولت این كار انجام شود.

به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا جلالی روز یكشنبه در نشست با امام جمعه بوشهر افزود:برای مقابله با هر حادثه‌ای نه تنها دستگاه‌های اجرایی باید آماده باشند بلكه مردم نیز با فرا گرفتن آموزش‌های لازم باید آمادگی كامل داشته باشند.
وی یادآورشد:پارسال طرحی در سطح كشور آغاز و از شهرداری‌ها خواستیم ضعف‌ها، مراكز پرخطر و آسیب پذیری‌های شهرها را همراه با راه حل شناسایی كنند و اعتبارات آن هم تامین شده است.
جلالی افزود: در سال 97 به 20 شهر در این زمینه اعتبار داده شد و اعتبار20 شهر دیگر هم برای امسال تامین شده است كه شهرداری بوشهر با وجود اینكه اعتبار لازم را دریافت كرده ولی هنوز كاری در این زمینه انجام نداده است.
نمایند ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهرگفت: باتوجه به اهمیت حوزه پدافند غیرعامل این حوزه باید متحول شود.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: پدافند غیرعامل یك دفاع علمی، موثر و استراتژیك از نظام در مقابل همه تهاجم های غیر نظامی و نظامی با هدف كاهش آسیب و افزایش بازدارندگی در مقابل تهدیدات است.
وی بیان كرد: در استان بوشهر از شاخص‌های پدافند غیرعامل فاصله داریم چون برنامه ‌ریزی و مدیریت ما همیشه تهدید محور بوده است و بعد از یك واقعه تلخ به فكر راه حل هستیم.
صفایی بوشهری افزود: بی توجهی نسبت به تهدید فضای مجازی و آسیب های اجتماعی و اقتصادی آن از جمله مشكلاتی است كه در این راستا آموزش‌های عمومی و تخصصی ضروری و انكار ناپذیر است.
6047/6045