۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۱
کد خبر: 83295245
۰ نفر
عضوشورای تهران:بازرسان اداره كار بیمه كارگران را جدی بگیرند

تهران - ایرنا - رئیس فراكسیون كارگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینكه با ورود بازرسان و نهادهای نظارتی مرتبط با اداره كار به اختلافات كارگران با كارفرما بسیاری از مشكلات این قشر كاهش می یابد افزود: این بازرسان موضوع بیمه این قشر را جدی بگیرند.

افشین حبیب زاده روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازدید از سه كارگر ساختمانی كه در منطقه 4 (شرق تهران) هنگام كار آسیب دیدند، اظهار داشت: كارگران با مشكلاتی از جمله برخوردار نبودن از بیمه شغلی روبرو هستند كه باید به آنها رسیدگی كرد و با ورود به موقع از افزایش مشكلات آنان پیش گیری كرد.
وی گفت: كارگران به خاطر بیمه نبودن ساختمان یا بیمه نبودن شخص كارگر و نیز كم توجهی به مسایل ایمنی مشكلات حقوقی با كارفرما پیدا كرده اند كه این امر نیازمند نظارت بیشتر بازرسان اداره كار و رفاه اجتماعی است.
حبیب زاده ادامه داد: هزینه درمان آسیب دیدگی بسیار بالا است و میتوان با نظارت ‌های دقیق از وقوع برخی مشكلات پیشگیری كرد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران پیش از این نیز از ابلاغ بخشنامه الزام شركت‌های پیمانكاری طرف قرارداد با شهرداری به رعایت حقوق كارگران خبر داده و گفته بود: براساس یكی از بند‌های این بخشنامه پیمانكاران متعهد شده‌اند حق بیمه كارگران را مطابق با كاركرد آن‌ها و برابر با لیست اسامی كارگران براساس قوانین و مقررات تأمین اجتماعی كسر و با اضافه كردن ۲۳ درصد سهم كارفرما به شعب مربوطه واریز و یك لیست پرداختی را به نماینده شهرداری تحویل دهند.
سه كارگر ساختمانی كه از آنان عیادت شد در منطقه 4 (شرق تهران) هنگام كار در طرح های مختلف ساختمانی دچار آسیب شدند و این حوادث نشان دهنده اهمیت بالای توجه به بیمه شغلی این قشر زحمتكش است.
تهرام/7244//6139