ستادهای امر به معروف و نهی از منكر در كنار سیل زدگان هستند

اهواز - ایرنا - نماینده ستاد مركزی احیای امر به معروف و نهی از منكر در مناطق سیل زده كشور گفت: نیروهای ستادهای امر به معروف و نهی از منكر تا بهبود و عادی شدن شرایط زندگی مردم در مناطق سیل زده خوزستان حضور خواهند داشت.

به گزارش ایرنا میثم ماكنالی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در اهواز افزود: بخشی مهمی از نیازهای فوری و ضروری ساكنان مناطق سیل زده خوزستان با فروكش كردن سیلاب تامین شده ولی تا بازگشت كامل مردم به خانه و كاشانه خود و از سرگیری زندگی عادی و تامین معیشت خود به زمان زیادی نیاز داریم.
وی با بیان اینكه گروه 45نفری نیروهای داوطلب ستاد امر به معروف و نهی از منكر در قالب قرارگاه جهادی شهید خلیلی در 15روستای سیل زده خوزستان امدادرسانی كردند گفت: این گروه از 15فروردین تا هفتم اردیبهشت به صورت شبانه روزی در كنار روستاهای در معرض خطر سیلاب و مناطقی كه دچار آبگرفتگی شدند خدمت رسانی كردند.
ماكنالی توزیع وسایل بهداشتی ، آب معدنی ، نان و امكانات ضروری به ارزش 600میلیون ریال و بهره گیری از سه روان شناس بالینی را از اقدام های مهم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر در مناطق سیل زده خوزستان بیان كرد و افزود: مرحله بعدی خدمت رسانی به مردم ، حضور در كنار آنان پس از فروكش كردن سیلاب است كه این مرحله برای مردم حیاتی و مهم است.
وی از فراخوان عمومی این ستاد برای عزیمت نیروهای داوطلب تخصصی و فنی به منظور كمك به بازسازی مناطق سیل زده خبر داد و به ساكنان مناطق سیل زده خوزستان اطمینان داد نیروهای داوطلب مردمی تا بهبود وضعیت زندگی و معیشتی در كنار آنان خواهند بود.
در چند روز اخیر جریان سیلاب در مناطق سیل زده خوزستان با كاهش خروجی آب سدهای كرخه ، دز و گتوند فروكش كرده است.
سیلاب خوزستان در روزهای نخستین فروردین با طغیان رودخانه دز ، كرخه و كارون شكل گرفت و پس از آن 12شهرستان این استان را درگیر خود كرد و بر زندگی 400هزار نفر در مناطق شهری و روستایی خوزستان تاثیر گذاشت.
حضور فراگیر گروه های مردمی و جهادی از سراسر كشور در كنار نیروهای سپاه ، ارتش ، انتظامی در مناطق سیل زده به جلوه ای از سرمایه اجتماعی و روحیه جهادی كه یادآور هشت سال دفاع مقدس بود نمایان شد.
رهبر معظم انقلاب از حضور فداكارانه نیروهای مردمی ، جهادی و قوای مسلح برای امدادرسانی به مردم سیل زده سه استان كشور به عنوان پدیده ای 'عجیب و شگفت انگیز' یاد كردند.
6065/ 6037