۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۷
کد خبر: 83295232
۰ نفر
محجوب: امسال اتفاقات خوبی برای سفره قشر كارگر رقم می خورد

تهران – ایرنا – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته امید می رود كه امسال، اتفاقات خوبی برای سفره قشر عظیم كارگران رخ دهد و با تلاش و همت مسئولان، امنیت سفره آنان بیش از گذشته تأمین شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا محجوب روز یكشنبه در همایش تجلیل از كارگران قرچك با بیان این كه مسأله حقوق و معیشت كارگران یكی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب است گفت : یكی از مهمترین نگرانی های جامعه كارگری افزایش قیمت كالاهاست چرا كه با حقوق های فعلی، كارگران از پس حداقل هزینه های زندگی نیز بر نمی آیند.
دبیر كل خانه كارگر با اشاره به افزایش قیمت كالاها گفت: تورم در تامین مواد غذایی برای كارگران مشكلات زیادی به همراه آورده است و پدر خانواده با حقوق های فعلی از پس حداقل هزینه ها نیز بر نمی آید.
محجوب با اشاره به اقدامات فراكسیون كارگری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دعوت از اعضای شورای عالی كار تلاش دارند تا تصمیمات اجرایی برای موضوع معیشت كارگران اتخاذ كنند.
وی تأكید كرد: مهمترین خواسته كارگران، حفظ احترام آنان است كه این مهم با توجه به سفره و معیشت آنان محقق می شود.
محجوب اظهار داشت: به منظور كمك به قشر ضعیف جامعه و كارگران لازم است تا 40 قلم از كالاهای اساسی از ارز دولتی استفاده كنند كه این موضوع در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری می شود.
وی همچنین با بیان اینكه امنیت شغلی كارگران امر مهمی است كه بارها در مجلس شورای اسلامی مطرح و طرح های بسیاری نیز ارائه شده ولی خروجی مناسبی از این طرح ها در جامعه كارگری مشاهده نشده است افزود: فراكسیون كارگری مجلس شورای اسلامی وظیفه دارد تا موضوعات مربوط به امنیت شغلی كارگران را تا حصول نتیجه مناسب برای جامعه كارگری پیگیری كند.
محجوب با اشاره به واگذاری واحدهای تولیدی به بخش خصوصی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی با پیگیری مطالبات جامعه، در خصوص واگذاری های تحقیق و تفحص خود را انجام می دهد ولی مهم این است كه بخش خصوصی در مبارزه با فساد می باید جلوتر از مجلس حركت كند.
در پایان این مراسم از كارگران نمونه شهرستان قرچك تجلیل به عمل آمد.
قرچك با بیش از 70 هزار نفر جمعیت در 30 كیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139