امام جمعه همدان: زنان در موفقيت هاي اجتماعي تاثيرگذار هستند

همدان- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان گفت: زنان با حضور خود در عرصه هاي مختلف به عنوان بازوان توانمند جامعه اسلامي در همه موفقيت هاي گروهي و اجتماعي تاثيرگذار هستند.

به گزارش ايرنا حجت‌الاسلام حبيب‌الله شعباني موثقي روز يكشنبه در ديدار با جمعي از بانوان اين شهر افزود: دين مبين اسلام و قرآن به رعايت حقوق زنان تاكيد كرده به طوري كه در بين اديان بيشترين ارزش را براي زنان قايل شده است.
وي به توان وجودي زنان در جامعه اسلامي اشاره كرد و افزود: جامعه اسلامي اين فرصت را به زنان داده تا از توانايي هاي خود استفاده و مقام واقعي خود را در جامعه حفظ كنند.
حجت الاسلام شعباني موثقي با بيان اينكه حضور انساني زنان در جامعه مهم است اظهار داشت: اسلام مخالف حضور زنان در جامعه به عنوان انساني كه توانمندي هاي فراواني دارد نيست.
امام جمعه همدان با بيان اينكه از منظر اسلامي مقام زنان بيشتر از مردان نباشد كمتر نيست عنوان كرد: اسلام زنان را به عنوان موجودي كه مي تواند تكامل پيدا كند قبول دارد.
وي با تاكيد بر ايجاد نشاط و شادي در جامعه براي زنان اظهار داشت: فضاهاي تفريحي و ايجاد پارك هاي بانوان بايد با جديت دنبال شود.
حجت‌الاسلام شعباني موثقي خاطرنشان كرد: زنان بايد در جامعه مورد احترام قرارگيرند و از سوي همسران خود تكريم شوند.
7523/2087