۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
کد خبر 83294983
۰ نفر
دو خبر كوتاه از كانون پرورش فكري گيلان

رشت - ايرنا - نشست مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان با مربيان هنري كانون و برگزاري برنامه دوست خوب زمين باشيم در كانون پرورش فكري سياهكل ، دو خبر كوتاه از اين كانون است.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان اسفنديار ضيائي در اولين نشست مربيان هنري كانون در سال جاري افزود: مجموعه هاي فرهنگي به عنوان متوليان فرهنگ سازي در جامعه بايستي در مسير رونق ‌بخشي به توليد، جلوه‌ بيشتري داشته ‌باشد.
وي تشكيل كميته توليد و حمايت از آثار هنري خلق ‌شده توسط اعضا و مربيان كانون را از اولويت ‌هاي سال جاري عنوان و از خريد و اهداي اين دست‌ سازه‌ ها در قالب بسته ‌هاي فرهنگي خبر داد.
وي ضمن قدرداني از مربيان كانون پرورش فكري بيان داشت: موفقيت مربيان هنري كانون در ارائه‌ خلاقانه آموزه ‌ها به مخاطب، فارغ از دغدغه‌ نمره براي كودك و نوجوان است و در اين ميان، ترسيم نقطه‌ هاي آغاز و پايان براي دوره‌هاي آموزشي در استعداديابي و هدايت توانمندي ‌ها در مسيري درست، نقشي حياتي دارد.


** برگزاري برنامه دوست خوب زمين باشيم در سياهكل
بر اساس گزارش ديگري از روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانا استان ، محمود صوفي فرماندار سياهكل در ويژه‌ برنامه دوست خوب زمين باشيم در كانون پرورش فكري اين شهرستان بر ضرورت اهميت حفظ محيط زيست، منابع طبيعي و گسترش فرهنگ عمومي و آموزش، در توسعه فراگير مباني محيط زيست و منابع طبيعي تاكيد كرد.
وي در اين ويژه ‌برنامه كه با حضور جمعي از مسئولان و بيش از 50 عضو كودك اين كانون برگزار شد، سخنان خود را با طرح چند پرسش در ارتباط با اهميت و راههاي پاسداشت از محيط‌ زيست ادامه داد و دغدغه‌ هاي زيست‌ محيطي خود را با كودكان در ميان گذاشت و معضل پسماند، نابودي جنگل‌ ها و ديگر موهبت‌ هاي الهي را از جمله دل ‌مشغولي‌ هاي خود عنوان‌ كرد.
وي نقش‌ آفريني كودكان و نوجوانان آگاه كشور را به ‌عنوان نگهبانان محيط ‌زيست، اميدوار كننده دانست.
ويژه برنامه دوست خوب زمين باشيم از سوي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان سياهكل با هدف آگاهي‌ بخشي هر چه ‌بيشتر به نسل كودك و نوجوان، با همكاري فرمانداري، آموزش و پرورش، محيط ‌زيست و بخشداري مركزي اين شهرستان برگزار شد.
شهرستان سياهكل در 55 كيلومتري شرق مركز گيلان واقع است.
بيش از 50 هزار كودك و نوجوان در مراكز 31 گانه كانون پرورش فكري استان عضو هستند.
7286 / 2007