رئیس پدافند غیرعامل: كنترل شبكه های اجتماعی در بحران ضروری است

بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: شبكه های اجتماعی در زمان بحران مردم را علیه دولت تحریك و سیستم اجرایی كشور را زیر فشار قرار می دهند كه باید كنترل شود.

به گزارش ایرنا، سردار غلامرضا جلالی روز یكشنبه در شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در رزمایش ها و پیش بینی امكانات خاص برای آن اضافه كرد: كنترل شبكه های اجتماعی از جمله ضرورت هایی است كه باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تقویت زیرساخت ها و پیش بینی جایگزین ها در پدافند غیرعامل را ضروری دانست و افزود: براساس بررسی ها در برخی از زیرساخت ها وابستگی هایی كه منجر به بروز آسیب ها می شود، وجود دارد.
وی گفت: حفاظت از زیرساخت، صیانت از مردم، دستگاه‌ها و سیستم‌های حكمرانی كشور از هدف های مهم برگزاری پدافند غیرعامل است.
جلالی اظهار كرد: زیرساخت‌های كلیدی درهر منطقه و كشور، آب، برق، گاز، ارتباطات مخابراتی و ارتباطی است كه در پدفند غیرعامل به این مهم توجه ویژه‌ای شده است.
وی بیان كرد: توجه پدافند غیرعامل درحوزه بهداشت و درمان، امنیت و سیستم‌ های بانكی در اولویت بعدی است.
جلالی بیان كرد: با توجه به تهدیدها و حوادث مختلفی كه وجود دارد نوع مدیریت ها باید طوری طراحی شود كه در مقابل هر تكانه ای بتوانیم روی پای خود بایستیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل تاكید كرد: برگزاری رزمایش ها فرصتی است كه زنجیره ضعیف حلقه وابستگی دستگاه ها مشخص و ترمیم شود.
وی درباره صیانت از مردم گفت: در بخش حفاظت و صیانت از مردم باید بیشتر كار كرد و آنها توجیه شوند زیرا مردم بخشی از رزمایش ها هستند و همكاری نكردن آنان می تواند به عنوان مشكل مطرح باشد.
جلالی ادامه داد: مدیران باید براساس تاكید رهبر معظم انقلاب اهمیت پدافند غیرعامل را درك و به آن اهتمام ویژه ای داشته باشند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: متناسب با پیچیدگی تهدید ها و فناوری ها در قالب پدافند غیرعامل باید پاسخگو باشیم.
وی اضافه كرد: استان بوشهر به دلیل میزبانی صنایع مختلف در بخش انرژی از جمله استان های مهم كشور به شمار می رود كه در آن زیرساخت های مختلف برای مقابله با حوادث شیمیایی و هسته ای و درمان را داشته باشد.
جلالی یادآور شد: در این ارتباط وجود تجهیزات مدرن هواشناسی برای انجام پیش بینی های دقیق درزمان بحران از جمله ضرورت هایی است كه باید مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین برضرورت استقرار تاسیسات آتش‌ نشانی پیشرفته، اورژانس، ایجاد سیستم آنلاین رصد و پایش آلودگی‌ها و قرار گرفتن در دید عموم نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.
جلالی اضافه كرد: برای تامین آمبولانس‌ های مدرن 100 دستگاه آمبولانس مجهز به امكانات مقابله با بحران‌های مختلف تولید و سری نخست این آمبولانس ها به مشهد تحویل شد.
وی تاكید كرد: با توجه به وجود نیروگاه اتمی در بوشهر تكمیل زیرساخت های درمان و تجهیز اورژانس هسته ای برای ارائه خدمات درمانی در این استان ضروری است.
جلالی در باره رزمایش پرتویی استان بوشهر افزود: موضوع انرژی برای كشور راهبردی است به همین دلیل حفظ ایمنی و اطمینان بخشی به این موضوع در سطح ملی ارزشمند است و برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی یادآور شد: دراین ارتباط رزمایش پرتویی استان بوشهر براساس برنامه های دوره ای سازمان پدافند غیرعامل برای آموزش، ارتقای آمادگی ها و شناسایی نارسایی ها انجام می شود.
جلالی اضافه كرد: تلاش می شود با برگزاری این رزمایش ها و شناسایی نقاط ضعف و قوت به سمت حوزه امن و سلامت حركت كنیم.
6047/6043

سرخط اخبار سیاست