۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبر: 83294968
۰ نفر
چهار و نیم میلیون دانش آموز در المپیاد درون مدرسه ای شركت كردند

اراك - ایرنا - معاون دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: چهار میلیون و 500 هزار دانش آموز در پنجمین المپیاد درون مدرسه ای كشور در سال تحصیلی 97-98 شركت كردند.

به گزارش ایرنا، « عباس حاجی زاده » روز یكشنبه در آیین آغاز پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در استان مركزی، افزود: این دانش آموزان با عنوان «تیم های مدرسه قهرمان» در سطح مناطق شركت كردند و منتخبان استانی به مسابقات قهرمانی كشور راه می یابند.
وی ادامه داد: این المپیاد ها با هدف افزایش نشاط، شادابی و پویایی در بین دانش آموزان و با شعار «دانش آموز شاد، مدرسه شاد و جامعه شاد » در مدارس سطح كشور برگزار شده است.
معاون دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش افزود: افزایش شادی و نشاط در بین دانش آموزان، مدرسه شاد و جامعه شاد را به همراه دارد.
حاجی زاده افزود: بهره گیری از ظرفیت سایر دستگاه ها و اولیای دانش آموزان در پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای از برنامه های اولویت دار وزارت آموزش و پرورش است.
وی ادامه داد: همزمانی برگزاری پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بهره گیری از ظرفیت انجمن های ورزشی با محوریت دانش آموزان در سطح مدارس و استفاده از ظرفیت مدارس از جمله ویژگی های این دوره از المپیاد درون مدرسه ای بود.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مركزی نیز در این نشست گفت: سهمیه این استان برای حضور در پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای كشور در سال تحصیلی جاری 80 هزار دانش آموز و 400 آموزشگاه تعیین شده است.
« مهدی دمنه » افزود: با تلاش مدیران، معلمان و مسئولان آموزش و پرورش استان مركزی 100 هزار دانش آموز معادل 50 درصد دانش آموزان پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای به رویداد راه پیدا كردند.
227 هزار دانش آموز در 2 هزار و 269 مركز آموزشی در استان مركزی به تحصیل اشتغال دارند.
1955/3075