۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۳
کد خبر: 83294907
۰ نفر
هفت روستای حمیدیه خوزستان همچنان درگیر سیلاب هستند

اهواز-ایرنا- فرماندار شهرستان حمیدیه گفت: هفت روستای این شهرستان همچنان درگیر سیلاب است و عملیات پاكسازی مناطقی كه سیلاب آنها فروكش كرده برای برگشت مردم به محل زندگی آن ها در حال انجام است.

شاهین هاشمی یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: از هفت روستای درگیر سیلاب روستای 'خسرج خلف' همچنان در محاصره سیلاب است و آب در 6 روستای دیگر وارد شده است.
فرماندار حمیدیه بیان كرد: مقرر شده است كه ارتش پل شناوری را برای روستای ' خسرج خلف' این شهرستان تاسیس كند تا مردم این روستا امكان برگشت به محل زندگی خود را داشته باشند.
وی گفت: با همكاری بنیاد مسكن استان كرمان عملیات پاكسازی مناطقی از شهرستان كارون كه سیلاب در آن فروكش كرده در حال انجام است.
فرماندار شهرستان حمیدیه ادامه داد: اهالی پنج روستای سیل زده این شهرستان به محل زندگی خود برگشتند و 80 خانوار همچنان در اردوگاه های اسكان مستقر هستند.
هاشمی اظهار داشت: كارشناسان مسكن در حال بررسی و برآورد خسارت مناطق سیل زده این شهرستان هستند و برای تعمیر و احداث خانه هایی كه بر اثر سیلاب آسیب دیدند نیازسنجی می كنند.
شهرستان حمیدیه در 25 كیلومتری غرب اهواز واقع است و رودخانه كرخه از كنار این شهرستان عبور می كند.اوایل فروردین ماه امسال به دلیل طغیان رودخانه های دز، كارون و كرخه بسیاری از مناطق استان دچار سیلاب شدند.
هلال احمر استان 91 پایگاه امداد و نجات در استان راه اندازی و به 250 هزار سیل زده امداد رسانی كرد.
7158/6002