۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۸
کد خبر: 83294867
۰ نفر
14روستای شهرستان كارون همچنان درگیر سیلاب هستند

اهواز-ایرنا- فرماندار شهرستان كارون گفت: 14روستا در غرب و شرق شهرستان كارون همچنان درگیر سیلاب هستند و راه ارتباطی آن ها از بین رفته است.

معصومه خنفری یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: سیل بند روستای ام الگصاص در این شهرستان همچنان باز است و یكی از دلایل جاری شدن سیلاب در غرب شهرستان كارون شكسته شدن این سیل بند است.
وی گفت: رودخانه 'ام الگصاص' در غرب این شهرستان وجود دارد كه در گذشته سیل بندی در كنار این رودخانه ساخته شده بود كه در سیلاب اخیر این سیل بند شكسته شد .
خنفری با اشاره به مسدود بودن مسیر بسیاری از روستاهای این شهرستان بر اثر سیلاب ادامه داد: در برخی از روستاها نیز مردم با شكستن جاده ها تلاش داشتند تا از ورود سیلاب به روستاهای خود جلوگیری كنند به همین دلیل با فروكش كردن سیلاب جاده های دسترسی بسیاری از روستاهای این شهرستان قطع شده و قایق هم امكان تردد در این روستاها را ندارد.
وی افزود: كارشناسان بنیاد مسكن از استان هرمزگان به عنوان استان معین این شهرستان برای ارزیابی خسارت های وارده از سیلاب در شهرستان كارون مستقر هستند.
فرماندار كارون درادامه با اشاره به اینكه خسارت ناشی از سیل در برخی روستاهای این شهرستان هنوز قابل تشخیص نیست ادامه داد: بسیاری از اهالی روستاهای این شهرستان از جمله روستای جنگیه با وجود فروكش كردن سیلاب به دلیل اینكه خانه های آن ها بر اثر سیلاب تخریب و نا ایمن شده است همچنان در اردوگاه های اسكان هستند .

** روستاهای شرق شهرستان كارون همچنان در تهدید سیلاب
فرماندار شهرستان كارون گفت: هنوز شرایط در شهرستان كارون عادی نشده است و سیلاب همچنان روستاهای شرق این شهرستان را كه در كنار 2 كانال ' بحره' و ' ریزگردها ' قرار دارند تهدید می كند.( كانال بحره و كانال ریزگردها آب را به تالاب شادگان هدایت می كنند).
شهرستان كارون شامل 53 روستای كوچك و بزرگ با حدود 200هزار نفر جمعیت است.
در سیلاب اخیر بیش از 60 روستای این شهرستان درگیر سیلاب شد و 42 مدرسه در این شهرستان برای اسكان سیل زدگان در نظر گرفته شد.
از اوایل فروردین ماه امسال با طغیان رودخانه دز، كارون و كرخه بسیاری از شهرستان های خوزستان درگیر سیلاب شدند.
در این مدت به بیش از 250 هزار نفر سیل زده در استان امداد رسانی شد و 91 اردوگاه اسكان برپا شد.
7158/6002