۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۰
کد خبر: 83294802
۰ نفر
حناچی: مجوز برج باغ صادر نخواهد شد

تهران- ایرنا- شهردار تهران با بیان اینكه در این دوره اقدامات بزرگی از جمله جلوگیری از تخریب باغات در دستور كار قرار دارد گفت: با ضوابطی كه در شورای شهر مصوب شده و اكنون در شورای عالی در حال بررسی است تجدید نظر در باغات را دنبال می كنیم و دیگر مجوز برج باغی صادر نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پیروز حناچی روز یكشنبه در آیین افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه تهران با اشاره به اینكه پهنه وسیعی از كاربری برای باغات تعریف شده به شرطی كه باغ باقی بماند، افزود: تلاش می كنیم با استراتژی برد - برد پهنه ای از كاربری ها را در باغات موجود داشته باشیم.
وی عنوان كرد: باغات باقیمانده كه در اختیار دستگاه های دولتی و حاكمیتی است را حفظ خواهیم كرد و این امر نیازمند كمك و حمایت همه است.
شهردار تهران آلودگی‌ و ترافیك را از عارضه های كلانشهرها ذكر كرد خاطرنشان كرد: این مساله راه حل مشخص دارد و بسیاری از كشورها به آن دست پیدا كردند ولی تهران كه یكی از زیباترین شهرهای ایرانی است در اثر كم توجهی نسبت به موضوع با مشكلات انباشته ای دست و پنجه نرم می كند.
حناچی یادآور شد: یك راه حل این مساله توسعه فضای سبز در كمربند و محدوده شهر به عنوان یك الزام است.
وی تاكید كرد: باید منشا آلاینده را كنترل و منشا تولید اكسیژن را عادلانه ایجاد كنیم.
به گفته شهردار تهران، بسیاری از كشورهای دنیا متقاضی تجربیات ما در حوزه فضای سبز هستند.
حناچی با بیان اینكه این سرزمین با باغ و گل عجین است، اظهارداشت: تاریخ ایران نشان می دهد باغ و باغ های ایرانی بخشی از فرهنگ این سرزمین بوده، هست و خواهد بود.
وی گفت: نقش ایرانیان در توسعه باغات بی بدیل است و تنها 12 مورد به ثبت جهانی رسیده است‌.
شهردار تهران افزود: امیدواریم این منش كه در آموزه های فرهنگی و دینی نهفته است در آینده توسعه یابد.
حناچی همچنین روز شوراها ،كارگر و روز معلم ( نهم ، یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه ) را تبریك گفت.
تهرام/9353//1348