۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۰
کد خبر: 83294785
۰ نفر
آغاز رقابت كشوری موشك های آبی در دانشگاه سمنان

سمنان - ایرنا - پنجمین دوره رقابت های كشوری موشك های آبی روز یكشنبه، هشتم اردیبهشت 98 با حضور 28 تیم دانشجویی از سراسر كشور در دانشگاه سمنان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این رقابت به مدت 2 روز و در سه رشته ارتفاع، برد و هدف با حضور دانشجویانی از 13 دانشگاه كشور آغاز شد.
محمود عبدوس دبیر برگزاری این رقابت ها به ایرنا گفت: 87 دانشجو در قالب 28 تیم از 13 دانشگاه كشور در مسابقات موشك های آبی كشور در دانشگاه سمنان با هم به رقابت می پردازند.
وی با اشاره به اهداف برگزاری رقابت های كشوری موشك های آبی، بیان كرد: تقویت استعدادهای فنی و مهندسی در زمینه آیرودینامیك و توانمندسازی استفاده از قوانین طراحی مكانیك، از اهداف برگزاری این رقابت مهیج در بین دانشجویان است.
دبیر برگزاری رقابت موشك های آبی كشور در دانشگاه سمنان یادآور شد: موشك های آبی با استفاده از بطری های پلاستیكی ساخته شده و به واسطه آب و فشار هوا پرتاب می شوند.
وی ادامه داد: موشك هایی كه با دماغه تیز طراحی شده باشند، در این رقابت ها امتیاز منفی كسب می كنند.
عبدوس بیان كرد: رقابت موشك های آبی كشور در دانشگاه سمنان امروز در 2 رده ارتفاع و برد‌ و فردا دوشنبه نهم اردیبهشت در رده اهداف برنامه ریزی شده است.
دبیر برگزاری رقابت موشك های آبی كشور در دانشگاه سمنان افزود: پنجمین دوره رقابت های كشوری موشك های آبی با معرفی نفرات برتر عصر فردا دوشنبه به پایان‌ می رسد.
به گزارش ایرنا، چهارمین دوره رقابت های كشوری موشك های آبی با حضور 33 تیم از 10 دانشگاه كشور 26 تا 28 اردیبهشت 97 در دانشگاه سمنان برگزار شده بود.
دانشگاه سمنان از نظر علمی و پژوهشی رتبه سیزدهم كشور را دارد، حدود 12 هزار دانشجو شامل پنج هزار دانشجو در مقاطع تحصیلات تكمیلی، هفت هزار دانشجو در مقطع كارشناسی و بقیه در مقطع كاردانی در این دانشگاه تحصیل می‌كنند.
9891/6103