۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۸
کد خبر: 83294715
۰ نفر
نماینده تهران: نظام شورا مخالفان بسیاری در مجلس دارد

تهران- ایرنا- عضو هیأت رئیسه كمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه مخالفان نظام شورا در مجلس همچنان فعال هستند گفت: با اعتقاد بر تقویت نظارت و رفع مشكلات، مقابل براندازی شوراها ایستاده ایم.

به گزارش ایرنا، پروانه مافی در همایش تبیین نسبت شوراها و مردم سالاری كه روز یكشنبه در مجموعه فرهنگی شهر اوشان از توابع شهرستان شمیرانات برگزار شد، با بیان اینكه همواره مراجعات بسیاری به این كمیسیون می شود كه می گویند اگر شما كوتاه بیایید طرحی برای جمع آوری شورا به صحن می آوریم و مملكت را نجات می دهیم تاكید كرد: وجود مشكلات انگشت شمار در چنین نظام گسترده سیاسی اجتماعی كشور طبیعی است و ما معتقدیم اصل نظام شوراها صحیح و نظارت باید تقویت تا اشكالات موجود نیز رفع شوند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: مبالغی كه تحت عنوان ارزش افزوده به شوراهای اسلامی و دهیاری ها تخصیص یافت منجر به توسعه چشمگیر روستاها شد اما مخالفان مذكور در تلاش بودند این اعتبار را از حوزه شوراها خارج كنند كه به موقع مطلع و مانع این اقدام شدیم.
عضو فراكسیون امید مجلس ضمن تاكید بر اینكه اداره امور مردم البته با نظارت وزارت كشور و دستگاه های متبوع باید به خودشان واگذار شود بیان داشت: هیچ مصوبه ای در شورا تصویب نمی شود مگر اینكه بخشداری و فرمانداری مطلع باشند لذا انتظار داریم این دستگاه های نظارتی در جهت حفظ حقوق و بهبود شرایط مردم مانع تصمیمات نادرست و حامی مصوبات صحیح شوراها باشند.
این مقام مسئول بیشتر مشكلات موجود در شوراها را نتیجه ناآگاهی درست اعضا از رویه ها و ابزارها دانست و خاطرنشان كرد: آموزش كیفی، دائمی، مستمر و با برنامه ریزی برای شوراها باید در دستور كار وزارت كشور قرار بگیرد؛ آموزش هایی كه تاكنون اجرا شده اتفاقی بوده و این انتقاد به وزرات كشور وارد است.
مافی تاكید كرد: قطعاً اگر شوراها آموزش های لازم را ببینند مشكلات مالی آنها نیز به صفر می رسد.
وی اذعان داشت: جایگاه شورا جایگاهی ویژه و پرافتخار است كه 20 سال پیش به دست رئیس دولت اصلاحات محقق شد و حفظ آن نیز منوط به تلاش ها و پشتكار حامیان بسیاری بوده است.
عضو هیأت رئیسه كمیسیون امور داخلی كشور و شوراهای مجلس یادآور شد: نمود مردم سالاری دینی كه بر آن معتقدیم در گرو قدرت نظام شوراهاست.
نماینده مردم تهران تصریح كرد: در برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی سعی كرده ایم با نظارت دقیق همه جانبه و مبتنی بر مردم سالاری دینی و به دور از هرگونه دیدگاه جناحی سیاسی اقدام كنیم.
مافی ضمن اعلام اینكه خسارات استان های سیل زده كشور حدود 35 هزار میلیارد تومان برآورد شده است ابراز كرد: قطعاً دولت به تنهایی توان جبران این خسارات را ندارد لذا امیدمان به همكاری و همدلی مردم بویژه شهروندان شهرستان شمیرانات است.
وی تاكید كرد: اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش موثری در جذب كمك های مردمی برای هموطنان سیل زده كشور دارند لذا انتظار داریم تمام اهتمام خود را در این زمینه به كار گیرند.
به گزارش ایرنا، در تقویم رسمی كشور روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها یاد شده است.
شهرستان شمیرانات متشكل از شهر شمیران (منطقه یك، بخش اعظمی از منطقه سه و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر 600 هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/9897//1348