معاون وزير آموزش و پرورش: شبكه هاي اجتماعي در سايه آموزش فرصت هستند

سمنان- ايرنا- معاون وزير و رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور گفت: شبكه هاي اجتماعي در سايه آموزش براي به كارگيري آن ها يك فرصت و در صورت استفاده نادرست يك تهديد محسوب مي شود.

به گزارش ايرنا، مجيد قدمي روز يكشنبه در جشنواره «نوجوان سالم» در سالن اجتماعات شهيد مطهري استان سمنان، كشور را درگير جنگي رواني عنوان كرد و افزود: دشمن با بزرگ نمايي مشكلات به دنبال رسيدن به اهداف شوم خود است و راهكار خنثي كردن دسيسه دشمنان هوشياري و تامل در صحت گفته هاست.
وي با بيان اين كه اطلاعات از منبع رسمي و درست بايد گرفته شود ابراز داشت: براي پي بردن به صحت شنيده ها بايد به منبع قابل وثوق مراجعه كرد و سپس با تكيه بر دانش، درك، تركيب و تحليل، يك موضوع را باور كرد.
به گفته قدمي آسيب اجتماعي به رفتارهاي ناهماهنگ و نامتعارف با فرهنگ و ارزش هاي ايراني و اسلامي گفته مي شود و افراد غافل از ارزش هاي انقلاب دچار آسيب هاي اجتماعي مي شوند.

** قدرت نه گفتن در نوجوانان تقويت شود
قدمي در ادامه خاطر نشان كرد: قدرت نه گفتن در نوجوانان بايد تقويت شود تا جرات نه گفتن در مقابل خط قرمزها را داشته باشند.
وي يادآور شد: سرچشمه كشيده شدن نوجوانان به بسياري از آسيب هاي اجتماعي مانند اعتياد، نداشتن جرات نه گفتن است و اگر به نوجوانان آموزش نه گفتن داده شود آسيب هاي اجتماعي كاهش خواهد يافت.
قدمي افزود: نه گفتن نشان از جرات، قدرت و اعتماد به نفس يك نوجوان است و بايد تقويت اين مهارت در نوجوانان بيش از پيش مورد توجه قرار بگيرد.
وي اظهار داشت: حركت با اطلاعات، عملكرد مبتني بر عقل، تاسي از سيره نبوي و آموزش راه رسيدن به سعادت و كمال است.
به گزارش ايرنا، در هشتمين جشنواره نوجوان سالم مديران دستگاه هاي اجرايي و جمعي از دانش آموزان و والدين آن ها، معلمان و كارشناسان حضور داشتند و حدود 200 نفر از برگزيدگان در اين آيين تجليل شدند.
7342/7408