۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۱
کد خبر: 83294668
۰ نفر
بهار گیاه خواری زاگرس نشینان با عطر طبیعت

سنندج- ایرنا- بهار با رویش گیاهان خوراكی در ارتفاعات و مراتع همراه است؛ فصلی كه در آن گیاه خواری در میان زاگرس نشین ها باب می شود و سفره سبز كردستانی ها را به عطر و بوی این گیاهان معطر می كند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، واژه گیاه خواری كه به معنای خودداری از خوردن گوشت جانواران است امروزه در تمام دنیا شناخته شده و حتی در كشوری همچون هند ریشه ای تاریخی و مذهبی دارد.
اگر چه در میان مسلمانان خوردن گوشت برخی از حیوانات به شرط حلال بودن آن مجاز است و در جامعه اسلامی ما هم جمعیت گیاه خواران بسیار اندك است ولی نكته جالب توجه اینكه با آغاز فصل بهار مولفه غذایی اصلی مردم مناطق زاگرس از جمله كردستان به گیاهان بهاری اختصاص پیدا می كند و شاید بتوان گفت بهار فصل گیاه خواری مردم این استان و دیگر استان های زاگرس نشین است.
امسال اما ویژه تر از سنوات گذشته است چرا كه به دلیل گران شدن قیمت گوشت، فصل بهار امسال بستر گیاه خواری در این منطقه بیشتر شده است.
بسان تمام وجوه زیستی زاگرس نشینان كه متاثر از زایش گل و رویش گیاهان بهاری است، در این روزها سبد غذایی بسیاری از خانوارهای كردستانی نیز از سفره سبز بهار متبرك و متنعم است.
از دیر باز بهار و رویش سبزینه متنوع گل و گیاهان برای اهالی استان كردستان به معنای فرصتی برای چیدن و تناول گیاهان خودرو خوراكی تلقی شده كه افزون بر ارزش غذایی از نظر خواص دارویی و كاركردهای درمانی از اهمیت بیشتری نیز برخوردار هستند.
منظره حضور زنان و مردانی كه در جای جای استان از مناطق و ارتفاعات سر سبز هورامان و مریوان گرفته تا دشت های قروه، دهگلان و مناطق ییلاقی سقز و بانه در حال چیدن گل و گیاهان و بوته های خوراكی و دارویی هستند، نشان از اهمیت و مطلوبیت این روییدنی های بهاری در بین خانوارهای این منطقه دارد.
«كنگر»، «بنا»، «شنگ»، «گیلاخه»، «كنیوال»، «پونه»، «خوژه» و «ریواس» از جمله گیاهان خودروی خوراكی هستند كه با آغاز فصل بهار از دامنه كوه ها و مراتع استان چیده و در سطح بازار به فروش می رسند.
چیدن این گیاهان خوراكی كه جنبه دارویی هم دارند از اوایل فروردین آغاز و تا اوایل خرداد به طول می انجامد البته در سال هایی كه بارندگی مطلوب باشد این زمان بیشتر هم می شود و تا پایان این فصل ادامه می یابد.

** گیاهان بهاری ارگانیك هستند
یك كارشناس تغذیه و رژیم درمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام سبزیجات دارای خواص ارزشمندی هستند و به دلیل داشتن طیف وسیعی از ویتامین ها و فیبر، مصرف آن برای همه ضروری است.
مسعود امینی اضافه كرد: از آنجا كه ارتفاعات و مراتع خاستگاه رویش گیاهان بهاری هستند، نسبت به سبزیجاتی كه در مزارع تولید می شوند از لحاظ سلامت بدلیل مصرف نشدن كود شیمیایی و آفت كش ها در فرآیند تولید آنها، بسیار سالم و به عبارتی می توان گفت ارگانیك هستند.
این كارشناس تغذیه و رژیم درمانی افزود: علاوه بر این گیاهان بهاری از آب باران و چشمه ها و آب های زیرزمینی تغذیه می كنند در حالی كه گاهی در تولید سبزیجات در حاشیه شهرها از آب فاضلاب نیز استفاده می شود.
امینی یادآور شد: وجود فیبر در این نوع گیاهان باعث پیشگیری از سرطان كولون و كاهش فشار خون است و همچنین منبع عظیم منیزیم و پتاسیم در آن هم در جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی موثر است.
وی با اشاره به اینكه مصرف سبزیجات باید در برنامه غذایی روزانه گنجانده شود، گفت: گیاهی همچون كنگر در درمان كبد چرب و كاهش كلسترول خون بسیار موثر است.
این كارشناس تغذیه و رژیم درمانی اظهار داشت: گیاهانی همچون شنگ و لوشه هم برای رفع بیماری های كلیوی موثر و مفید هستند.
امینی اضافه كرد: بطور كلی مصرف این گیاهان بطور خام خواص بیشتری دارد چرا كه وقتی پخته می شوند در اثر حرارت مقداری از ویتامین های آن از دست می رود.
وی به شیوه خشك كردن گیاهان خوراكی این فصل هم اشاره كرد و افزود: به هیچ وجه نباید جلوی نور آفتاب اقدام به خشك كردن این گیاهان كرد بلكه باید در مكانی مناسب و در سایه این كار را انجام داد.
این كارشناس تغذیه و رژیم درمانی تاكید كرد: فریز كردن هم شیوه خوبی برای نگهداری گیاهان بهاری و سبزیجات است ولی ماندگاری آن حداكثر تا 6 ماه است البته بسته به شیوه خشك كردن تا یك سال نیز قابل نگهداری و استفاده است.
امینی یادآور شد: توصیه می شود وقتی سبزیجات حرارت داده می شود شعله گاز بسیار كم باشد تا مواد مغذی موجود در آنها حفظ شود.
زنان كُرد با گیاهان بهاری غذاهای مختلفی می پزند به گونه ای كه خورشت كنگر و پختن چند نوع غذا از این گیاهان خوراكی از جمله قازیاخه، گوزروان، گیلاخه،په له شوانه و هه لامه در میان مردمان دیار كردستان رواج بیشتری دارد.
این گیاهان خوراكی طبیعی بسته به ذائقه خانواده ها با تخم مرغ و یا سویا و دیگر افزودنی ها تهیه و طبخ می شود البته خانواده هایی نیز هستند كه ترجیح می دهند بدون هیچ گونه مواد افزودنی آنها را پخته و میل كنند.
خواص غذایی این نوع از گیاهان بر كسی پوشیده نیست به همین دلیل از سالیان دور تاكنون بهار فصل گیاه خواری مردم این استان بوده و كارشناسان علم تغذیه هم همواره تاكید كرده اند كه مصرف این گیاهان بر فست فودها ترجیح داده شود.
9936/9102