تحریم های آمریكا در صادرات نفت ایران بی اثر است

سبزوار - ایرنا - عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران مكانیزم و شیوه های مختلف برای فروش نفت خود دارد و تحریم های نفتی آمریكا نمی تواند خللی برای صادرات نفت ایران ایجاد كند.

رمضانعلی سبحانی فر روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز جمهوری اسلامی از وابستگی به نفت و اقتصاد تك محصولی خارج شده و سنگ اندازی دشمن در این زمینه تاثیر گذشته را ندارد.
وی اظهار داشت: امروز به بركت انقلاب اسلامی، ایران از نظر اقتصادی روی پای خود ایستاده و در بخش های معدنی، كشاورزی، صنعت و پتروشیمی خودكفا شده و كالاهای مختلف به دیگر كشورها صادر می كند.
وی گفت: با انقلاب ایران منافع استكبار در منطقه به مخاطره افتاده لذا آمریكا با اقداماتی مانند جنگ تحمیلی، تحریم، خروج از برجام، اعمال دوباره تحریم ها و قرار دادن نام سپاه در لیست سازمان های تروریستی در پی توقف مسیر توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: هدف آمریكا از تحریم نفتی ایران، فشار اقتصادی و روانی در جامعه و نارضایتی مردم است اما ملت متوجه فریب دشمن شده است و این اقدامات تقویت وحدت مسئولان و مردم را در پی دارد.
سبزوار در 230 كیلومتری غرب مشهد واقع است.
8145/7495 / 6053