نوجوانان در كنار آشنايي با سبك زندگي محور گام دوم انقلاب هستند

سمنان- ايرنا- مديركل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: نوجوانان محور رويكرد گام دوم انقلاب از طريق آشنايي با سبك درست زندگي هستند.

به گزارش ايرنا، محمد دستوراني روز يكشنبه در هشتمين جشنواره نوجوان سالم استان سمنان در سالن اجتماعات شهيد مطهري گفت: تلاش مي شود در گام دوم انقلاب، ترويج سبك درست زندگي، تقويت نشاط اجتماعي و ترويج فرهنگ ايراني و اسلامي تسريع يابد.
وي با اشاره به فرموده هاي مقام معظم رهبري درباره گام دوم انقلاب، افزود: ترديدي نيست آينده كشور در دست تواناي دانش آموزان امروز و آينده ساز فرداست.
مديركل اموزش و پرورش استان سمنان ابراز داشت: دوره نوجواني بهترين دوره است كه بناي شخصيتي شكل مي گيرد و بايد در اين دوره اميد، ايمان، عشق و نشاط در نوجوانان تقويت شود.
وي با بيان اين كه دوره نوجواني دوره طلايي و شخصيت ساز زندگي است و نوجوانان مراقب باشند با غفلت اين دوره طلايي را خدشه دار نكنند، افزود: آموزش و پروش با وجود تمام تنگناها براي رسيدگي به حوزه نوجوانان در مبارزه با آسيب هاي اجتماعي و تقويت نشاط اجتماعي در تلاش است.
به گفته وي، دوره نوجواني، دوره پايه گذاري سواد علمي، تربيتي، مهارتي، حركتي، سلامت و عاطفي است، در جهان امروز تنها داشتن سواد علمي كارساز نيست و نوجوان بايد سواد رسانه اي، تحليلي و رايانه اي كسب كنند.
دستوراني ادامه داد: جشنواره نوجوان سالم نقش مهمي در روشنگري، آموزش و اطلاع رساني به قشر نوجوان به منظور پيشگيري از آسيب اجتماعي و ترويج سبك درست زندگي دارد.
وي ابراز داشت: كسب رتبه برتر در سلامت دانش آموزي ، كسب رتبه برتر در ورزش و در حوزه هاي علمي نشانه عملكرد مطلوب و دستاورد مهم آموزش و پرورش استان سمنان در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي است.

** 200 اثر جشنواره نوجوان سالم به مرحله كشوري راه يافت
معاون تربيت بدني و سلامت اداره كل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: بالغ بر 11 هزار و 500 دانش آموز، اوليا و همكار فرهنگي در جشنواره نوجوان سالم استان شركت كردند كه از اين تعداد 200 اثر به مرحله كشوري راه يافت.
عليرضا حاجي قاسمي افزود: هشتمين جشنواره نوجوان سالم با موضوع كاهش آسيب هاي اجتماعي در 11 شهر استان سمنان برگزار شد كه تعداد و كيفيت آثار در جشنواره امسال در مقايسه با جشنواره سال هاي گذشته افزايش چشمگير داشت.
وي ابراز داشت: پيشگيري از رفتارهاي پرخطر و ترويج سبك زندگي سالم در مدرسه از رويكردهاي اصلي آموزش و پرورش استان سمنان براي كاهش آسيب هاي اجتماعي است، پيشگيري از گرايش به دخانيات، پيشگيري از گرايش به سوء استفاده از مواد مخدر و پيشگيري از گرايش به خشونت از محورهاي جشنواره نوجوان سالم استان بوده است.
وي يادآور شد: شركت كنندگان در جشنواره نوجوان سالم در قالب هاي مختلف مانند مقاله، نقاشي، روزنامه ديواري و عكاسي ارايه اثر كردند.
معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان گفت: آسيب اجتماعي يك پديده ضد ارزشي است كه آحاد جامعه اين رفتارها را قبول ندارند و راهكار مبارزه با آن شناخت الگوي خطرپذيري است.
معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان يادآور شد: الگوي خطرپذيري متاثر از سن و جنسيت است و براساس تحقيقات دوره نوجواني و جواني دوره حساس و خطرپذير است كه لازمه عبور از اين دوره آموزش و اطلاع رساني است.
به گزارش ايرنا، در هشتمين جشنواره نوجوان سالم مديران دستگاه هاي اجرايي و جمعي از دانش آموزان والدين، معلمان و كارشناسان حضور داشتند.
7342/6103

سرخط اخبار استان‌ها