۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۰
کد خبر: 83294523
۰ نفر
اثري ديگر از بنكسي روي ديواري در لندن نقش بست

تهران – ايرنا – «جان برندلر» يك كارشناس و مجموعه دار آثار هنري «بنكسي» هنرمند عرصه گرافيتي انگليس، اعلام كرد يك نقاشي ديواري كه شبانه روي ديواري در لندن نقش بسته، اثري واقعي متعلق به بنكسي است.

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا از روزنامه انگليسي گاردين، اين نقاشي، تصوير دختربچه اي را نشان مي دهد كه با در دست داشتن نشان گروه «قيام عليه انقراض» كنار ديواري نشسته كه شعار «از اين لحظه، نوميدي رخت مي بندد و تاكتيك ها آغاز مي شود»، روي آن نوشته شده است.
برندلر گفت: به دو دليل در مورد اصل بودن اين نقاشي متقاعد شده ام؛ موضوعي را دنبال مي كند كه بنكسي حامي آن است و ادامه اي بر نقاشي وي در «پورت تالبوت» است كه دسامبر 2018 نمود يافت.
نقاشي بنكسي در آن زمان روي ديوار يك تعميرگاه خودرو در شهرك پورت تالبوت ولز نقش بست و به يك مبلغ شش رقمي فروخته شد.
اثر جديد بنكسي در مكاني پديدار شده كه از حدود دو هفته پيش، محل برگزاري تجمعات فعالان محيط زيستي در لندن بوده است.
فعالان محيط زيست با برگزاري تجمعات اعتراضي در چند نقطه از پايتخت انگليس، اختلال گسترده‌اي ايجاد كرده و ميليون‌ها پوند به اقتصاد اين كشور خسارت زده‌اند.
گروه قيام عليه انقراض خواستار شفافيت دولت انگليس در مورد ابعاد بحران زيست محيطي است.
اين گروه از لندن مي خواهد ميزان انتشار گاز كربن را تا سال 2025 به صفر رساند و با تشكيل يك مجمع شهروندي براي نظارت بر تغييرات مورد نياز براي تحقق اين هدف، موافقت كند.
بنكسي اصل بودن نقاشي جديد را تائيد نكرده است و تيم رسانه اي وي نيز به درخواست ها براي اظهارنظر در اين مورد، پاسخي نداده اند.
بنكسي نام مستعار هنرمند گرافيتي، فعال و منتقد سياسي، كارگردان و نقاش انگليسي است. آثار هنري وي با محتواي سياسي و اجتماعي در خيابان‌ها، ديوارها و پل‌هاي شهرهاي مختلف دنيا به تصوير درآمده ‌است.
فراهنگ**9109**9157**