۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۷
کد خبر: 83294382
۰ نفر
معاون وزیر شهرسازی: 200 هزار واحد مسكن مشاركتی ساخته می شود

تهران-ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در پروژه اقدام ملی 200 هزار واحد مسكن مشاركتی در سطح كشور ساخته می‌شود و مانند مسكن مهر پیمانكاری بزرگ دولتی محسوب نمی شود.

به گزارش شامگاه شنبه خبرنگار ایرنا، حبیب اله طاهر خانی در آیین افتتاح بیش از 5 هزار واحد مسكن مهر شهر پردیس اظهار داشت: در پروژه اقدام ملی با مشاركت بخش خصوصی برای ساخت 200 هزار واحد در سطح كشور برنامه ریزی شده است.
مدیر عامل شركت عمران شهرهای جدید با اشاره به تفاوتهای پروژه اقدام ملی با مسكن مهر خاطر نشان كرد: استفاده از ظرفیت موجود شهرها برای ساخت و ساز ، عدم اتلاف منابع و محدود نبودن متراژ بنا از مشخصه های اصلی ساخت واحدها در پروژه های مشاركتی اقدام ملی در سطح كشور است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشكل بد مسكنی در تحویل واحدهای مسكن مهر خاطر نشان كرد: برخی از واحدهای مسكن مهر بدون خدمات روبنایی و زیر بنایی به مالكان تحویل داده شده است در طرح جدید، تمامی واحدها با تسهیلات مورد نیاز متقاضیان تحویل داده خواهد شد.
طاهرخانی افزود: پروژه‌های روبنایی جدید مسكن مهر مانند مدارس و كلانتری ها را با مشاركت بخش خصوصی در قالب پكیج‌های تجاری-خدماتی می‌سازیم تا برای ساخت پروژه‌های روبنایی از منابع دولتی هزینه نكنیم.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با اشاره به اولویت آماده سازی محوطه ها اظهار داشت: در ساخت واحدهای مسكن مهر اصول شهرسازی شامل آماده سازی و محوطه سازی پروژه‌ها در كنار ساخت و ساز رعایت نشده است در پروژه ساخت واحدهای مسكونی مشاركتی آماده سازی و محوطه سازی در اولویت قرار دارد.

16 هزار واحد مشاركتی سهمیه شهر پردیس است
مدیر عامل شركت عمران شهر جدید پردیس در این مراسم اظهار داشت: بر اساس برنامه اقدام ملی 16 هزار واحد مشاركتی سهمیه شهر پردیس تعیین شده و امروز كلنگ ساخت 7 هزار و 635 واحد مسكونی مشاركتی با حضور وزیر راه و شهرسازی بر زمین زده شد.
سید مهدی هدایت گفت: مجوز احداث تصفیه خانه شماره دو پردیس را از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت كردیم و با توجه به اهمیت تكمیل پروژه‌های روبنایی، امروز 6 باب مدرسه و یك واحد خدمات درمانی در فاز 11 مسكن مهر پردیس به بهره برداری رسید.
مدیر عامل شركت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به مشكل تحویل پروژه های عمرانی غیر مسكونی به دستگاه‌های بهره بردار اظهار داشت: طی سال‌های اخیر پروژه‌های ساختمانی زیادی برای دستگاه‌های دولتی تكمیل شده است و دستگاه‎های بهره بردار ساختمان‌ها را هنوز از ما تحویل نگرفتند.
شهرستان پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.
تهرام/9441//1348