۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۱
کد خبر: 83294343
۰ نفر
الیاسی: اظهارات مدیرعامل پرسپولیس تحریك آمیز است

تبریز-ایرنا- رییس هیات مدیره باشگاه باشگاه تراكتورسازی تبریز با بیان اینكه عده ای به دنبال ملتهب كردن فضای ورزش كشور هستند، اظهارات مدیرعامل پرسپولیس تهران مبنی بر تضمین امنیت در ورزشگاه یادگار امام را تحریك آمیز خواند.

عباس الیاسی روز یكشنبه در جمع خبرنگاران ، افزود: اینكه مدیرعامل پرسپولیس بابت حضور تیمش در تبریز و برای دیدار با تراكتورسازی ابراز نگرانی می كند، نمی‌ دانم دلیلش چیست؟ از ایشان باید سئوال كرد كه مگر در بازی تراكتورسازی و استقلال كه 120 هزار نفر به ورزشگاه یادگار تبریز آمدند، اتفاق بدی رخ داد؟ و در بازی سپاهان و پدیده اتفاقی افتاد؟
وی اظهار داشت: از سوی دیگر جمعه شب همه دیدند چه اتفاقات زشتی در جریان بازی پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی افتاد.
الیاسی با بیان اینكه تامین امنیت ورزشگاه‌ ها ربطی به باشگاه‌ها و مدیران ندارد، اضافه كرد: من از پرسپولیسی‌ها سئوال می ‌كنم كه مگر مسئول تامین امنیت ورزشگاه‌ آزادی با شماست؟ مسئولان امنیتی و یگان ویژه پیگیر همه چیز هستند، مگر می ‌شود شما با بازی در همه شهرهای ایران مشكل داشته باشید؟ اگر اینطور است كه باید فوتبال تعطیل شود و همه راحت باشند.
وی ادامه داد: وقتی ما به تهران سفر كردیم به هواداران مان فحاشی شد و در بازی پیروزی با سپاهان هم همه دیدند چه اتفاقاتی افتاد؛ آیا شما به ما تضمین دادید كه اتفاقی نیفتد؟ حالا چرا ما باید ضمانت بدهیم؟
رییس هیات مدیره باشگاه باشگاه تراكتورسازی تبریز با تاكید بر اینكه نباید جو موجود در فوتبال را ملتهب كرد، گفت: فوتبال و برد و باخت‌ها می‌ آیند و می ‌روند، اما این جان انسان هاست كه ارزش دارد؛ نباید با برخی اظهارات و تهییج هواداران باعث شویم تا تنش به وجود آید.
الیاسی ادامه داد: كمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال همه مسایل را زیر نظر دارند و اگر خدای ناكرده اتفاقی رخ بدهد، آنها برخوردهای لازم را انجام می ‌دهند، ضمن اینكه ماموران یگان ویژه هم زحمت می‌ كشند و مسئولیت امنیت ورزشگاه‌ها با آنهاست.
وی با بیان اینكه چهارشنبه هفته جاری در بازی پیروزی و تراكتور بهترین میزبانی از مردم میهمان نواز آذربایجان را شاهد خواهیم بود، ضمن دعوت همه به آرامش، گفت: هر اتفاقی كه درون زمین مسابقه رخ می ‌دهد، به كمیته‌های اخلاق و انضباطی و فدراسیون فوتبال مربوط است و آنها با توجه به اتفاقات حكم خود را اعلام و صادر می‌ كنند.
رییس هیات مدیره باشگاه باشگاه تراكتورسازی تبریز ادامه داد: ما در 3 بازی گذشته بحث‌های مختلفی درباره داوری‌ بازی‌های خود داشتیم، اما صبر كردیم تا جو بدی پیش نیاید؛ درباره محسن فروزان كلی حاشیه پیش آمد، اما همه چیز را به كمیته اخلاق سپردیم و این یعنی باشگاه تراكتورسازی تبریز دنبال حاشیه نیست.
دیدار حساس تیم های تراكتورسازی و پیروزی تهران روز چهارشنبه راس ساعت 18 در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار می شود.
3038/518