فیلم نامه فیلمسازان سه استان كشور در سنندج بررسی می شود

سنندج - ایرنا - رئیس حوزه هنری كردستان گفت: طرح ها و فیلمنامه های هنرمندان فیلمساز استان های لرستان، خوزستان و كردستان با موضوع كاهش آسیب های اجتماعی، برای بررسی و تایید نهایی به میزبانی حوزه هنری استان در سنندج ارایه و بررسی می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امین مرادی روز یكشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تولید آثار هنری با موضوع آسیب های اجتماعی كه توسط وزارت كشور به حوزه هنری واگذار شده و نهم اردیبهشت با حضور هنرمندان فیلمساز سه استان لرستان، خوزستان و كردستان كه تولید فیلم های 100 ثانیه ای را برعهده گرفته اند در سنندج حضور برگزار می شود.
وی افزود: فیلمسازان این سه استان با نظارت پوران درخشنده كارگردان سینمای یاران و حسنی رئیس كارگروه هنرهای تصویری اداره كل امور استان ها و مجلس حوزه هنری طرح ها و ایده های خود را برای بررسی ارایه می دهند.
رئیس حوزه هنری كردستان گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده میان حوزه هنری و وزارت كشور تولید آثار هنری در بخش های مختلف با محوریت كاهش آسیب های اجتماعی و ارائه راهكار در دستور كار قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: برای تمركز زدایی از مركز، هنرمندان 17 استان كشور با نظارت حوزه های هنری مراكز استانی و امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ها با بررسی معضلات و آسیب های اجتماعی بر اساس آمارهای ارائه شده از دریچه هنر به تولید اثر می پردازند.
مرادی افزود: استان های كردستان، لرستان و خوزستان با توجه به پتانسیل های فیلم سازی و وجوه مشترك در آسیب های اجتماعی، تولید فیلم كوتاه 100 ثانیه ای را در بخش های مربوط به طلاق، سكونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشینی، اعتیاد، بیكاری وخیانت به عنوان مهمترین موضوعات مورد نظر در دستور كار قرار داده شد.
وی اضافه كرد: بر همین مبنا در فراخوانی هنرمندان طرح ها و ایده های خود را در این خصوص به دفاتر هنرهای تصویری حوزه هنری این سه استان تحویل داده و به منظور نهایی كردن طرح ها در نشستی یك روزه با حضور ناظر پروژه پوران درخشنده از هنرمندان برجسته عرصه سینما آثار مورد بررسی قرار می گیرد .
رئیس حوزه هنری كردستان گفت: در این نشست یك روزه هر هنرمند ضمن ارائه رزومه، برآورد، نحوه تولید و تیم تولید یك فیلم كوتاه قبلی خود را نیز ارائه و در صورت پذیرش ناظر قرارداد انجام كار منعقد می شود.
وی با اشاره به اینكه فیلم های 100 ثانیه ای یك تیزر تبلیغاتی نیست افزود: هنرمندان این عرصه با كمترین زمان و به بهترین شیوه پیام خود را به مخاطب ارائه می دهند و از تأثیرگزاری بالایی نیز برخوردار است.
مرادی اظهار داشت: بهترین شیوه برای مبارزه با آسیب های اجتماعی استفاده از زبان هنر است و امید می رود در این حركت ارزنده و با تولیدات هنری در 17 استان كشور در بحث آسیب های اجتماعی شاهد یك حركت ملی در جهت توجه دادن جامعه به این موضوعات و ارائه راه حل باشیم.
نشست فیلمسازان استان های خوزستان، لرستان و كردستان روز دوشنبه نهم اردیبهشت در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می شود.
7348 / 3034