تشریح جزئیات درگیری مسلحانه و كشته شدن قاتل طلبه همدانی

همدان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان همدان جزئیات جدیدی را از درگیری مسلحانه بامداد امروز /یكشنبه/ و كشته شدن قاتل طلبه همدانی تشریح كرد.

به گزارش ایرنا، سردار بخشعلی كامرانی صالح در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و صدا و سیما اظهار داشت: ظهر روز گذشته مجرم جلوی درب مدرسه حوزه علمیه آیت الله ملاعلی معصومی همدانی اقدام به تیراندازی به سمت یك روحانی و قتل وی كرد.
وی بیان كرد: پس از اطلاع رسانی این موضوع به مركز فوریت های پلیسی 110 و حضور تیم های پلیسی، در كمتر از 10 دقیقه ضارب شناسایی شد.
فرمانده انتظامی استان همدان اظهار داشت: خودروی متهم نیز توسط پلیس شناسایی شد و مالك این وسیله نقلیه كه برادر قاتل بود دستگیر شد.
سردار كامرانی صالح افزود: قاتل پیش از انعكاس این اقدام در حساب شخصی اینستاگرام خود، توسط پلیس شناسایی شده و حتی ماموران پاتوق و محل دریافت خودرو را نیز شناسایی كرده بودند.
وی ادامه داد: تیم های پلیسی با انجام كارهای اطلاعاتی و برنامه ریزی های میدانی، 10 نقطه احتمالی حضور و تردد قاتل را تحت نظارت نامحسوس قرار دادند.
فرمانده انتظامی استان همدان افزود: با توجه به وضعیت خاص متهم و اینكه احتمال ارتكاب به هر جرمی متصور بود، بنابراین با دقت یشتری این پرونده پیگیری شد.
وی با بیان اینكه ماموران انتظامی ساعت چهار و 25 دقیقه صبح امروز به فردی كه در حال تردد در یكی از محله های شهر بود مشكوك شده و به او دستور ایست می دهند، توضیح داد: ماموران متهم را شناسایی كردند و قاتل برای فرار از دست پلیس اقدام به تیر اندازی كرد.
فرمانده انتظامی استان همدان اضافه كرد: قاتل سلاح كلاشینكف را كه در زیر كاپشن خود مخفی كرده بود خارج كرده و به سمت ماموران شلیك كرد.
سردار كامرانی صالح بیان كرد: فرد مسلح با حركت به سمت كوچه پس كوچه ها و شلیك تیر به سمت ماموران قصد فرار از دست ماموران را داشت كه به ضرب گلوله پلیس به هلاكت رسید.
وی با بیان اینكه این درگیری 20 دقیقه به طول انجامید، اضافه كرد: یكی از سربازان وظیفه از ناحیه كتف (بازوی سمت راست) و یك درجه دار انتظامی همدان از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.
وی اضافه كرد: مصدومان در بیمارستان بعثت شهر همدان بستری شدند كه با توجه به سطحی بودن جراحت، حال عمومی آنها مطلوب و رو به بهبود است.
فرمانده انتظامی استان همدان اظهار داشت: پس از هلاكت مجرم، ماموران علاوه بر سلاح كلاشینكف چند خشاب پر از فشنگ از او كشف كردند.
سردار كامرانی صالح تاكید كرد: پلیس مقتدرانه با مخلان نظم و امنیت برخورد كرده و خرسندیم پیش از خشك شدن خون این مظلوم در كمتر از 24 ساعت قاتل به سزای عمل خود رسید.
وی درباره انگیزه قاتل گفت: مجرم دارای سوابق كیفری و تحمل سالها زندان بوده و با حجت الاسلام «مصطفی قاسمی» در یك محله زندگی می كردند بنابراین همچنان پلیس در حال بررسی علت این موضوع است.

**اشرافیت پلیس فتا به فضای مجازی
فرمانده انتظامی استان همدان درباره انتشار تصاویر همراه با اسحله قاتل در اینستاگرام تصریح كرد: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) اشرافیت كاملی به فضای مجازی دارد و متهم پس از ارتكاب جرم و دستگیری همدستانش توسط پلیس، اقدام به اطلاع رسانی از طریق شبكه های مجازی و انتشار تصاویر همراه با اسلحه در فضای مجازی كرده بود.
سردار كامرانی صالح اضافه كرد: عوامل انتظامی پیش از درگیری با قاتل چهار تن از همدستان وی را شناسایی و دستگیر كرده و به تحویل مراجع قضایی داده بودند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «مصطفی قاسمی» 46 ساله صبح دیروز جلوی درب مدرسه حوزه علمیه آیت الله ملاعلی معصومی همدانی واقع در خیابان شهدا به ضرب 2 گلوله به قتل رسید.
وی امام جماعت مسجد «حاج كربلایی علی» معروف به «حاج كبلعلی» واقع در امامزاده عبدالله همدان و مسئول سابق كتابخانه مدرسه آیت الله «دامغانی» بود.
7526**2090