۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۵
کد خبر: 83294254
۰ نفر
آب سد شیرین دره به مدار مصرف بجنورد بازگشت

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: آب سد شیرین دره كه به علت رانش زمین و شكستن لوله خط انتقال، از مدار مصرف بجنورد خارج شده بود، بامداد امروز با انجام تعمیرات به مدار مصرف بازگشت.

غلامحسن ساقی روز یكشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تلاش نیروهای این شركت، شكستگی لوله در كمترین زمان ممكن برطرف شد و در این مدت مشكلی در تامین آب شهروندان به وجود نیامد.
وی افزود: حادثه رانش زمین و شكستگی لوله خط انتقال آب، روز جمعه در مسیر بجنورد- آشخانه رخ داد كه سبب قطع شدن آب برای مشتركان بجنورد شد.
ساقی خاطرنشان كرد: لوله خط انتقال در چند متری عمق زمین كار گذاشته شده و برای رسیدن به لوله، عملیات خاكبرداری در حجم زیادی انجام شد.
وی اضافه كرد : بارندگی ها خاك را مستعد رانش كرده و رهاسازی نخاله های ساختمانی در روی مسیر خط انتقال آب، به علت افزایش بار خاك، رانش را تشدید كرده است.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان شمالی درباره راهكارها برای جلوگیری از بروز حوادث مشابه در مسیر این خط انتقال اظهار داشت: بروز چنین مشكلی قابل پیش بینی نیست.
بر اساس این گزارش، میزان مصرف آب شهر بجنورد روزانه 700 مترمكعب است كه 400 مترمكعب آن از سد شیرین دره، واقع در شهرستان مانه وسملقان تامین می شود.
به گزارش ایرنا، پیش از این ورود سیلاب به مخزن این سد، سبب كاهش شدید كیفیت آب بجنورد شده بود كه این مشكل با تدبیر برداشت آب از تاج سد، برطرف شد.
7185/5132