كاپيتان واليبال نشسته: تضمين قهرماني ايران سخت شده است

تهران - ايرنا - كاپيتان تيم ملي واليبال نشسته ايران گفت: كشورهاي ديگر با برنامه ريزي زياد در تورنمنت هاي جهاني گام مي گذارند و ديگر قهرماني براي ايران تضمين شده نيست.

«داوود علي پوريان» پس از پايان اردوي مشترك واليبال نشسته با تيم ملي روسيه، در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در چهار دهه گذشته، واليبال نشسته ايران قدرت اول آسيا و جهان بود اما تمركز ديگر كشورها بر اين رشته و برنامه ريزي براي توسعه آن موجب شده تا تكرار اين قهرماني ها در آينده كار راحتي نباشد.
وي گفت: در چند ماه آينده مسابقات آسيايي تايلند در پيش داريم و اردوهاي كنوني براي آمادگي حضور در آن مسابقات است. پس از بازگشت از تايلند يك اردوي مشترك ديگر با روسيه برگزار مي كنيم تا در نهايت با آمادگي كامل به رقابت هاي ليگ جهاني واليبال نشسته برويم.
او با بيان اينكه سال گذشته سهميه پارالمپيك 2020 را در رقابت هاي قهرماني جهان كسب كرديم گفت: مانند ديگر تيم ها در سال 2019 دغدغه سهميه حضور در پارالمپيك و رقابت هاي گزينشي آن را نداريم. لذا مي توانيم تمام تمركز خود را بر آماده سازي برنامه هاي تيم بگذاريم و اين يك امتياز مثبت براي واليبال نشسته به شمار مي رود.
كاپيتان تيم ملي واليبال نشسته با اشاره به درخواست هاي متعدد براي اردوي مشترك با ايران گفت: تنها تيم ملي روسيه نيست كه درخواست اردوي مشترك با ايران دارد بلكه نبوغ فردي و تيمي بازيكنان ايران، در كنار دانش مربيان بومي موجب شده تا درخواست هاي فراواني براي برگزاري اردو داشته باشيم.
علي پوريان در پايان گفت: برنامه و چشم انداز واليبال نشسته بر حفظ تك ستاره ها نيست بلكه تيم بايد تلفيقي از جواني و تجربه باشد. اين راهبرد موجب مي شود جوانان در رقابت هاي آسيايي و جهاني مورد استفاده قرار گيرند و با كسب تجربه گام در بالاترين سطح رقابت يعني پارالمپيك بگذارند.
اردوي تيم ملي واليبال نشسته ايران و روسيه از روز يكشنبه يكم ارديبهشت آغاز و تا جمعه هفتم اين ماه ادامه داشت. در خلال اين اردو چند ديدار دوستانه بين دو تيم برگزار شد كه با برتري تيم ايران به پايان رسيد.
ورزشي**2052** 2024