۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۷
کد خبر: 83294212
۰ نفر
عسل سبلان در بند خام فروشی

اردبیل - ایرنا - هرچند عسل سبلان بعنوان یكی از مهم ترین محصولات غذایی تولید شده در استان اردبیل به ثبت ملی و جهانی رسیده اما خام فروشی، نبود صنایع تبدیلی مربوط به آن و برخی سوء استفاده ها اعتبار آن را در معرض آسیب قرار داده است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر عمده فعالان بخش زنبورداری استان از ساماندهی نشدن بازار این محصول اظهار نارضایتی كرده و خواستار ایجاد صنایع زنجیره ای و برخود با متخلفان عرضه عسل تقلبی هستند.
كارشناسان حمایت از تولیدكنندگان و تامین مواد اولیه زنبورداران، ایجاد صنایع زنجیره ای و ارتباط حلقه تولید و مصرف عسل، ارائه آموزش های تخصصی به زنبورداران ، برگزاری همایش و كارگاه های علمی درباره بازاریابی و صدور محصول عسل ، گسترش مراكز پژوهشی عسل ، ایجاد ثبات در بازار و حذف و واسطه ها و مقابله با افراد سودجو در ارائه محصول تقلبی را از جمله راهكارهای رونق صنعت زنبوداری و حفط اعتبار عسل سبلان عنوان می كنند.
به گفته كارشناسان ، نبود استاندارد های لازم در تولید ، نبود نظارت بر عسل ‌های بی ‌نام و نشان ، نبود نظارت بر قیمت ، خام فروشی عسل سبلان ، نبود داروی استاندارد برای جلوگیری از تلفات زنبور عسل ، نبود ترغیب و تشویق زنبورداران در تولید بیشتر و اشتغالزایی ، عدم تخصیص اعتبارات و تسهیلات كم بهره به زنبورداران ، مشكلات تامین اجتماعی زنبورداران ، نبود كارخانه‌های فرآوری و بسته بندی عسل ، نبود سرمایه در گردش ، نبود آزمایشگاه تشخیص بیماری ها و آفات زنبور عسل ، نبود كارخانه ‌های كندوسازی استاندارد و پیشرفته ، نبود برنامه ‌ریزی برای تولید عسل باكیفیت ، اصلاح نشدن ساختار كندوهای كهنه موجود با كندوهای استاندارد و پیشرفته و جایگزین نكردن ملكه های اصلاح شده و جوان از جمله تنگناهای تولید عسل سبلان و در كل بخش زنبورداری در استان اردبیل بشمار می رود.
در صورت توجه بیشتر و معرفی مناسب عسل سبلان در بازارهای جهانی این محصول می تواند وضعیت و جایگاهی شبیه زعفران و پسته ایرانی داشته باشد. كیفیت بویژه ویژگی های خوراكی و دارویی عسل سبلان نه تنها در بازارهای جهانی كه حتی در داخل ایران نیز كمتر معرفی و شناسانده شده است.
كارشناسان معتقدند عسل سبلان اعتبار ملی و جهانی خود را هم اكنون تنها در خاصیت خوراكی خود حفظ كرده و در صورت فراوری و تولید محصولات متنوع غذایی و دارویی آن می تواند جایگاه بمراتب ارزشمندی در بازارهای بین المللی برای خود كسب كند.
طاهر رضوانی ، كارشناس زنبورداری در این باره گفت: ارائه عسل های تقلبی و كم كیفیت به نام عسل سبلان بویژه در ایام تابستان و زمان ورود گردشگران به استان اردبیل از سوی فروشندگان دوره گرد و زنبورداران خرد نام و برند عسل سبلان را مورد آسیب و خطر قرار داده است.
به گفته وی ، هر تابستان در مسیرهای گردشگری استان اردبیل ده ها نفر با برپایی دكه هایی كه كنار آن چند كندو قرار گرفته عسل بی كیفیت را به نام عسل سبلان به گردشگران داخلی و خارجی ارائه می كنند و تداوم این امر می تواند آسیب جدی به جایگاه این محصول بی نظیر استان وارد كند.
رضوانی افزود: عرضه عسل در مسیرهای گردشگری ناهماهنگی‌هایی را به وجود آورده كه نیازمند اقدامات نظارتی و كنترلی است.
وی درباره نظارت بر تولید عسل در اردبیل نیز گفت: با توجه به اهمیت سلامتی مردم نیاز است فعالان این عرصه از كارت بهداشتی و سلامت كامل بهر‌ه‌مند باشند.
به اعتقاد كارشناسان ، صنعت زنبور داری كه جایگاه آن از منظر تولید ، اشتغال و تامین نیاز مصرف كنندگان بویژه از منظر دارویی بسیار حائز اهمیت است باید بیش از پیش مورد حمایت مسئولان و دست اندركاران قرار بگیرد.
نامگذاری یك روز از سال به نام روز جهانی زنبور عسل یك اتفاق مهمی است تا در افكار عمومی یك نقطه عطفی در راستای شناساندن اهمیت عسل و جایگاه صنعت زنبور عسل ایجاد شود تا بلكه یك توازن علمی و منطقی بین عرضه و تقاضای آن تشكیل شود.

** حضور صنعتی عسل سبلان در بازارهای جهانی ضرروی است
عبدالرضا بیگناه ، رییس انجمن زنبورداران و تولید كنندگان عسل ایران نیز با بیان اینكه خام فروشی عسل سبلان ارزش افزوده این محصول را پایین آورده ، افزود: برای رهایی از این مشكل می بایست صنایع تبدیلی و بسته بندی در اردبیل راه اندازی شده و این ماده تولیدی جای پای محكمی در بازارهای جهانی داشته باشد.
وی افزود: زنبورداری كشور به عنوان یك صنعت ارزشمند با بهره مندی هزاران خانوار از آن و اشتغالزایی قابل توجه روز به روز در حال تبدیل شدن به یك صنعت فاخر و ارزشمند است و مسئولان با هدف حمایت از زنبور داران می توانند زمینه تولید و عرضه با كیفیت را فراهم و از واردات بی رویه عسل در كشور جلوگیری كنند.
بیگناه ادامه داد: سالانه 70 هزار تن عسل در كشور تولید و روانه بازار مصرف می‌شود، ولی مشكلی كه در این زمینه وجود دارد این است كه عسل تولید شده همانند سایر محصولات تولیدی از بسته ‌بندی مناسبی برخوردار نیست.
وی افزود: متاسفانه كارخانه‌ های بسته‌ بندی عسل كه در استان اردبیل فعال بوده ‌اند بدلیل مشكلات مختلف به تعطیلی كشانده شده‌اند و هم‌ اكنون فقط یك شركت فعال در این زمینه وجود دارد و به همین دلیل نیاز است اقدامات لازم در راستای بسته‌ بندی و عرضه به بازار انجام شود .
رییس انجمن زنبورداران و تولید كنندگان عسل ایران گفت: اگر بخواهیم از ظرفیت این محصول در راستای ایجاد اشتغال و پویایی اقتصاد استفاده كنیم باید در حوزه تولید ، فرآوری و بسته ‌بندی عسل اقدامات لازم و اساسی انجام گیرد.
بیگناه بیان كرد: معرفی خواص و فواید عسل به همگان نیز امری قابل توجه و ضروری است، چرا كه كیفیت عسل سبلان آن طور كه باید معرفی نشده و نیاز است در این زمینه برنامه‌ ریزی ‌های لازم و اساسی انجام داده شود تا بتوانیم از این طریق عرضه عسل تولیدی به بازار را افزایش دهیم.
رییس انجمن ملی عسل ایران با اشاره به ظرفیت بالقوه درنقاط مختلف كشور در تولید عسل، گفت: دولت باید از حوزه‌ های مختلف زنبورداری و تولید عسل كشور حمایت كند تا شاهد رشد و رونق بیش از پیش این حرفه باشیم.
او اظهار داشت: امروزه شاهد افزایش صادرات این محصول به كشورهای همسایه بوده و انتظار این است كه دولت در افزایش صادرات عسل به كشورهای دیگر نیز اهتمام ویژه داشته باشد چرا كه صادرات عسل می‌ تواند ارز آوری مضاعف و اشتغالزایی و كاهش بیكاری در كشور را رقم بزند.

** عسل سبلان شهره جهانی دارد
رامین صادقی ، سرپرست سازمان صنعت ، ‌معدن و تجارت استان اردبیل گفت: عسل تولیدی این استان با نام تجاری 'عسل سبلان ایران' یكی از 10 محصول راهبردی كشور بوده كه در سال‌ گذشته پس از طی فرآیندهای لازم ابتدا در سطح ملی ثبت گردیده و اكنون نیز موفق به ثبت در عرصه جهانی شده است.
وی با اشاره به تاثیر مهم ثبت جهانی عسل در بهبود رتبه و جایگاه این عسل در بازارهای ملی و جهانی بیان كرد: با توجه به ارزیابی ‌های كیفی انجام شده در فرآیند ثبت این محصول و اثبات منحصربفرد بودن ویژگی‌ های عسل سبلان در مقایسه با سایر عسل‌ های تولیدی داخل كشور، این رویداد می‌ تواند منجر به افزایش اعتبار این محصول در بازارهای ملی و جهانی شود.
وی ضمن تاكید بر كیفیت بی چون و چرای عسل به دست آمده از دامنه ‌های سرسبز سبلان ادامه داد: كیفیت بی ‌شك و شبهه عسل سبلان ایران می تواند شرایطی را فراهم آورد كه علاوه بر فروش بی‌ وقفه آن در داخل كشور و سود آوری عاملی موثر در صادرات هر چه ‌بیشتر این محصول به بازارهای بین ‌المللی نیز باشد.
صادقی اظهار داشت: از مزیت ‌های دیگر ثبت جهانی این محصول می‌ تواند فرصت ماندگاری این نام در اذهان مصرف‌ كنندگان بین‌ المللی و جلوگیری از سوء استفاده‌ های احتمالی از سوی تولید كنندگان محصولات نامرغوب مشابه شود.

** تولید بیش از 6 هزار تن عسل در استان اردبیل
خلیل نیكشاد ، رییس سازمان جهاد كشاورزی استان اردبیل با اشاره به تولید بیش از 6 هزار تن عسل در این استان اردبیل افزود: این استان به عنوان یكی از مناطق مهم در تولید عسل در كشور محسوب می شود.
وی افزود: از این میزان هزار تن مصرف داخلی استان بوده و بقیه به سایر استان ‌ها و یا كشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌ شود.
او ادامه داد: با توجه به میزان تولیدات انواع محصولات عسل سبلان در استان اردبیل و كیفیت مطلوب این محصولات می‌ توان با استفاده از پتانسیل‌ های موجود در این حوزه در بحث جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در جهت توسعه صنعت زنبور عسل در استان و ایجاد اشتغال و رفع معضل بیكاری گام اساسی و مثبتی برداشت.
نیكشاد بیان كرد: برای توسعه صنعت زنبور عسل و افزایش تولیدات در استان اردبیل حمایت از سرمایه گذاران در صنعت زنبور عسل ، ایجاد پویایی در جهت بیمه زنبور عسل و فعال سازی واحدهای غیرفعال در دستور كار جهاد كشاورزی استان اردبیل قرار دارد.
وی افزود: ایستگاه پرورش ملكه زنبور عسل اردبیل از مراكز فعال در عرصه پرورش زنبور عسل محسوب شده و اقدامات مطالعاتی و تحقیقاتی ارزشمندی در آن صورت می گیرد.
نیكشاد با بیان اینكه استان اردبیل قطب تولید زنبور و محصول عسل بویژه از نوع 'عسل سبلان' می باشد، اظهار داشت: صنعت دامپروری این استان رتبه 9 كشوری را دارا بوده و در صورت سرمایه گذاری مناسب می توان در این بخش گام های توسعه ای بیشتری را برداشت.
گزارش: یعقوب شاددل
6016/7110