۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱:۴۹
کد خبر: 83294162
۰ نفر
فرماندار: تخلیه آب در آق قلا حداقل یك هفته زمان نیاز دارد

گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان سیل زده آق قلا در شمال گرگان مركز استان گلستان گفت كه اگر بتوانیم تا ساعات آینده سیل بند های تخریب شده از جمله در روستای یلمه خندان را ترمیم و بازسازی كنیم، می توان آب موجود در شهر را تا یك هفته آینده و شاید هم زودتر تخلیه كرد.

امانگلدی ضمیر بامداد یكشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: كار ترمیم و بازسازی سیل بندهای تخریب شده آق قلا كمی سخت است با این وجود نیروهای مردمی، بسیج و داوطلبان در حال انجام آن هستند.
فرماندار آق قلا گفت: با ورود دستگاه های پمپاژ قوی تخلیه آب از شهر را سرعت خواهیم داد و از وزارت دفاع درخواست كمك و تجهیزات كرده ایم.
وی خستگی مردم آق قلا از درگیری 40 روزه با سیل را مورد اشاره قرار داد و اظهار كرد: تلاش می شود تا برای ماه رمضان شرایط به حالت عادی بازگردد.
فرماندار آق قلا در پاسخ به افزایش گلایه های مردمی و مراجعات به فرمانداری و نیز امتناع از حضور در محل های اسكان خارج از شهر گفت: از شب گذشته تاكنون 2 هزار و 200 نفر را اسكان داده ایم اما عده ای تمایل به سكونت در نزدیكی خانه های خود دارند.
ضمیر در خصوص گلایه از كمبود نیروهای امدادی طی 24 ساعت گذشته در سطح شهر آق قلا بیان داشت: نیروهای امدادی در شرایط كنونی نمی توانند كار خاصی انجام دهند اما در محل های اسكان مشغول ارایه خدمات هستند ضمن اینكه بخشی از نیروها در حال ایجاد یا ترمیم سیل بندها هستند.
وی اضافه كرد: برای ساماندهی و كانالیزه شدن اقدامات در آق قلا، كمك های مردمی در پوشش و با مدیریت هلال احمر انجام می شود تا عدالت در توزیع را شاهد باشیم.
به گزارش ایرنا در حالیكه مردم آق قلا طی چند روز گذشته و با تخلیه آب از سطح شهر مشغول پاكسازی خانه ها و اماكن از لجن و گل و لای بودند ؛ سیلاب مجدد منطقه را فراگرفته و آب در برخی محلات از یك متر هم تجاوز كرده و بحرانی جدید بویژه از حیث بهداشت ایجاد شده است.
3014/2729