سردار جلالی: سند 2030 از منظر پدافند غیرعامل تهدید است

تبریز- ایرنا - رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور با اشاره به حوزه های 'دستوركار 2030 برای توسعه پایدار' موسوم به سند 2030، گفت: بیشتر این حوزه‌ها از منظر پدافند غیرعامل تهدید محسوب می شوند.

سردار غلامرضا جلالی روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان این كه سازمان پدافند غیرعامل مستندات مربوطه تمامی موارد را بررسی كرده است، اظهار داشت: مهم ترین تهدید در سال جاری شبكه های اجتماعی هستند.
وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و بیان این كه شبكه های اجتماعی زیرساخت حیاتی محسوب می شوند، همكاری حوزه های علمیه و دانشگاه ها در جهت تهیه و تدوین مبانی شبكه های مجازی منطبق با فرهنگ ایران اسلامی را خواستار شد.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، آمادگی حوزه های علمیه در خصوص همكاری در مطالعات مسائل شرعی فضای مجازی را اعلام كرد و بررسی مباحث فقهی در حوزه پدافند غیرعامل و یاری رسانی در جهت آگاه سازی جوانانی كه سواد رسانه ای كافی و آگاهی از تهدیدات فضای مجازی ندارند را از وظایف حوزه ها برشمرد.
سند جهانی توسعه پایدار 2030 با موضوع ارتقای سطح سواد و افزایش كیفیت آموزش، اما به گفته بسیاری از منتقدان با هدف ضربه زدن به مسائل فرهنگی كشورمان در سال 95 تصویب شد.
3071

سرخط اخبار استان‌ها