دریافت روادید پاكستان برای 48 كشور از جمله ایران آسان تر شد

اسلام آباد - ایرنا - وزارت كشور پاكستان از اجرای سیاست جدید برای اعطای آسان تر روادید برای 48 كشور از جمله جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش ایرنا، منابع خبری پاكستان روز شنبه به نقل از بیانیه وزارت كشور اعلام كردند: سیاست جدید مربوط به نرمش در صدور روادید فرودگاهی برای شهروندان 48 كشور از هفته پیش به اجرا درآمده است.
براساس این گزارش، روند صدور روادید شهروندان 48 كشور با ورود به فرودگاه های پاكستان از قبل آسان تر شد. مدت روادید فرودگاهی 3 ماه اعلام شده است.
در فهرست بروز رسانی شده وزارت كشور پاكستان نام كشورهای جمهوری اسلامی ایران، برزیل، آلمان، هند، مالزی، روسیه، تركیه، چین، سریلانكا، استرالیا و دانمارك دیده می شود.
كشورهای افغانستان، آمریكا و انگلیس مجاز به بهره مندی از سیاست جدید روادید پاكستان نخواهند بود.
رسانه های پاكستانی گفتند: علاوه بر شهروندان 48 كشور مبنی بر بهره منده از روادید فرودگاهی همزمان با ورود به پاكستان، دیپلمات های 12 كشور نیز از تسهیلات بیشتری در این خصوص بهره مند خواهند شد.
«عمران خان» نخست وزیر پاكستان ماه گذشته با هدف جذب گردشگر خارجی و احیای صنعت گردشگردی در این كشور، مرحله نخست صدور روادید فرودگاهی برای اتباع چند كشور از جمله تركیه، مالزی و امارات را اعلام كرد.
اگرچه تصور غالب جهانیان نسبت به پاكستان، وقوع حملات تروریستی و انفجار در این كشور است، با این وجود ارتش، دولت و دست اندركاران توانسته اند با تامین امنیت و بهبود شاخص های گردشگری، به موفقیت های قابل توجهی در این صنعت دست یابند.
به گزارش ایرنا، زیبایی های پاكستان در مناظر طبیعی و تاریخی، جاذبه اصلی رونق گردشگری در بخش داخلی و خارجی بوده است، ولی بروز ناآرامی ها و اقدامات تروریستی، توسعه و رونق این صنعت را تحت تاثیر قرار داده است.
پاكستان كشوری زیبا و بی‌نظیر است كه دست طبیعت آنچه از هنر در آستین داشته به آن هدیه داده است، كشوری كه سال‌های سیاه ترور و انفجار و وحشت را پشت سرگذاشته و اینك طعم شیرین امنیت را می‌چشد.
آغاز عملیات های ضد تروریستی ارتش پاكستان در سال 2014 نشان داد كه اگر اراده مردم و دولت برای مبارزه با تروریسم رقم بخورد روزهای امن و خوب گذشته دوباره باز می گردد.
بهبود نسبی شاخص های امنیت در پاكستان پس از عملیات‌های «ضرب عضب و ردالفساد» به قدری مورد قبول بود كه از چشم جهانگردان و گردشگران نیز پنهان نماند.
آساق*274**1663**