۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبر: 83293602
۰ نفر
مهارت افزایی در كشور مورد توجه ویژه قرار گرفته است

كرج - ایرنا - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت فراگیری مهارت در جامعه گفت: امروز دولت دكتر روحانی مهارت افزایی و پیكار با بی مهارتی را مورد توجه ویژه قرار داده است.

محمد شریعتمداری روز شنبه در جمع خبرنگاران در كرج اظهارداشت: اكنون نهضت مهارت آموزی با پرچمداری رئیس جمهوری در كشور شكل گرفته و تلاش می شود تا پیكار با بی مهارتی را به جای پیكار با بی سوادی گذشته مستقر كنیم.
وی ادامه داد: به همین منظور شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای به ریاست دكتر روحانی امسال در كشور آغاز به كار می كند و شرایطی فراهم خواهد شد تا همه خروجی های مراكز آموزشی مانند آموزش و پرورش و آموزش عالی با مهارت افزایی همراه شود.
وی بیان داشت : در همه سطوح افرادی را از این مجموعه ها خارج می شوند علاوه بر دانش آكادمیك باید دارای مهارت قابل قبول برای حل مشكلات جامعه امروزی ایران به صورت كاربردی باشند.
شریعتمداری خاطر نشان كرد: امیدواریم به موضوع شركت جوانان در مسابقات بین المللی مهارت بیشتر توجه كنیم و تلاش شود تا این هدف نیز در سال جاری و در آینده به صورت جدی تر دنبال شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان داشت: مهارت در كشور مهمترین رسالت است كه باید به آن پرداخت و در این خصوص دولت به تنهایی نمی تواند امور را پیش ببرد.
وی اظهارداشت: در این خصوص پیشنهادی تقدیم شورای هماهنگی سران سه قوه كردیم تا با اختصاص 50 میلیون یورو منابع ارزی برای تجهیز فعالیت های بخش خصوصی در حوزه مهارت افزایی شرایطی را فراهم كنیم و ازهمه خیرین دعوت شده تا در این زمینه همكاری كنند.
شریعتمداری گفت: خیرین مهارت افزا در كشور اعلام آمادگی كنند تا حركت مردمی شروع به كار نماید و خودشان در ایجاد مهارت برای جوانان ایفای نقش كنند،همانطور كه بنای مدارس برای توسعه فعالیت های آموزش كشور اهمیت دارد و كار خیرین مدرسه ساز امروز از ارزش ها است، خیرین مهارت افزامی توانند به كار و اشتغال كمك شایانی كنند زیرا كار آنها ارزش معنوی و مادی فراوانی خواهد داشت.
وزیر تعاون ،كار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: در بحث معیشت كارگران امسال با حركت سه جانبه گرایانه و تفاهم خوب بین كارفرمایان و كارگران درصدد پیشگیری از ایجاد فاصله بیشتر طبقاتی هستیم و دراین زمینه تعیین سبد معیشتی خانوار كارگران قدم مثبتی خواهد بود.
وی افزود: برای تكمیل این امر و رضایت بیشتر بین كارگران باید قدم های بیشتری برداریم كه در قدم اول با استفاده از تعاونی های خود كارگران باید بتوانیم امسال، تعاونی ها را مكلف كنیم خدمات بیشتری به جامعه كارگران ارائه دهند.
شریعتمداری گفت: تامین كالاهای مورد نیاز كارگران با قیمت مناسب و اصلاح نظام دستمزدها از برنامه های كاری برای كمك به كارگران است.
وی تاكید كرد: براساس قوانین كارگران می توانستند در سهام كارخانجات سهیم شوند و امیدواریم طبق تجربیات درحوزه خصوصی سازی كه در دهه های گذشته داشتیم این امكان در شورای عالی اقتصادی كشور به تصویب برسد تا بخشی از سهام دولتی در اختیار جامعه كارگری قرار بگیرد.
وی بیان داشت: كارگران با احساس مالكیتی كه پیدا می كنند مشاركت بیشتری در تولید خواهند داشت و شاهد ارزش افزوده خواهیم بود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی امروز با حضور در مركز تربیت مربیو پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای مستقر در كرج از بخش های مختلف این مجموعه بازدید كرد.
7410/ 6155