۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۶
کد خبر: 83293546
۰ نفر
موسوی:هیچ درخواستی برای مذاكره با آمریكا در كار نیست

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای برخی رسانه های خارجی مبنی بر درخواست ایران برای مذاكره با آمریكا و آغاز مذاكرات ایران و عربستان سعودی را بی اساس و نادرست عنوان كرد.

به گزارش ایرنا از اداره كل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،«سیدعباس موسوی»در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص ادعای برخی رسانه های خارجی مبنی بر درخواست ایران برای مذاكره با آمریكا و آغاز مذاكرات ایران و عربستان سعودی، این ادعاها را بی اساس و نادرست دانست و تاكید كرد: هیچ درخواستی برای مذاكره با آمریكا در كار نیست و در مورد عربستان جز در مسائل و موضوعات مربوط به حج كه با توافق از مسائل و روابط سیاسی دو كشور جدا شده است، هیچ گونه مذاكره ای در هیچ حوزه دیگری بین دو كشور در جریان نیست.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: سیاست اِعلامی و اِعمالی جمهوری اسلامی ایران در خصوص همسایگان كاملا روشن و مبتنی بر احترام متقابل، حسن همجواری و همسایگی مسالمت آمیز توام با همكاری و گفت وگو است و تمام همسایگان ایران كه واقع بینانه، واقعیت ها و تحولات منطقه ای و جهانی را در نظر می گیرند، در اولویت روابط سازنده توام با احترام متقابل قرار دارند.
موسوی تصریح كرد:از نظر جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی كشوری مهم در منطقه ماست كه طی سال های اخیر در مسیری نادرست با رویكردی غیرسازنده قرار گرفته است و همین امر مصائب و بحران های زیادی را در منطقه ایجاد كرده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه ابراز امیدواری كرد به زودی شاهد بازگشت مقامات عربستان به مسیر خیرخواهی صادقانه برای ملت های منطقه باشیم كه قطعا در چنین شرایطی جمهوری اسلامی ایران، همچون همیشه، آماده تعامل با این كشور در چهارچوب همكاری های منطقه ای و دوجانبه خواهد بود.
سیام**2021**