۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۸
کد خبر: 83293403
۰ نفر
277 هزار سفر با مترو به نمایشگاه بین المللی كتاب ثبت شد

تهران- ایرنا- مدیر ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به استقبال بازدیدكنندگان از نمایشگاه بین المللی كتاب گفت: در 3 روز گذشته بیش از 277 هزار سفر از طریق مترو به نمایشگاه كتاب ثبت شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری مترو تهران و حومه، محسن محمدیان بیان كرد: مترو تهران و حومه با استقبال خوب بازدید كنندگان نمایشگاه بین المللی كتاب تهران روبرو شده است به طوری كه در 3 روز نخست برگزاری نمایشگاه 277 هزار و 722 سفر با این ناوگان حمل و نقل ریلی درون شهری، در 2 ایستگاه مصلای امام خمینی (ره) و شهید بهشتی انجام شد.
وی افزود: قرار گرفتن دو ایستگاه مصلای امام خمینی (ره) و ایستگاه شهید بهشتی در خطوط یك و 3 مترو تهران، در ضلع شمال و جنوب مصلای تهران سبب شده تا بهترین راه برای دسترسی به نمایشگاه بین‌المللی كتاب؛ استفاده از مترو باشد و در این چند روز شاهد استقبال خوب بازدیدكنندگان نمایشگاه كتاب از متروی تهران بودیم.
محمدیان همچنین در خصوص تسهیلات مترو تهران و میزان جابجایی مسافر توسط این ناوگان در 3 روز نخست برگزاری نمایشگاه كتاب گفت: در روز چهارشنبه 4 اردیبهشت ، میزان حركت های مسافری در خط یك مترو تهران از 387 حركت به 400 حركت افزایش یافت و در مجموع شاهد انجام 85 هزار 315 سفر در دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلای امام خمینی (ره) باشیم.
وی در خصوص میزان جابجایی مسافران نمایشگاه كتاب در روز پنجشنبه 5 اردیبهشت نیز اظهار داشت: در این روز نیز میزان حركت قطارها در خط یك از 351 حركت به 370 حركت افزایش یافت و در مجموع 101 هزار و 203 سفر در دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلای امام خمینی (ره) انجام شد.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: در روز جمعه 6 اردیبهشت نیز 91 هزار 204سفر در دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلا انجام شد. در این روز حركت های مسافری خط یك از 260 حركت به 330 حركت افزایش یافت همچنین میزان اعزام قطارها در خط سه متروی تهران هم از 164 حركت به 214 حركت رسید.
وی خاطرنشان كرد: با توجه به ترافیك سطح شهر قطعا استفاده از مترو بهترین، سریع ترین، ایمن ترین و مقرون به صرفه ترین وسیله برای رسیدن به نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران است و شركت بهره برداری مترو تهران و حومه نیز تا روز پایانی برگزاری نمایشگاه آمادگی ارائه خدمات حداكثری به بازدید كنندگان را دارد.
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» تا چهاردهم اردیبهشت در مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
تهرام/7243//1348