وزیر تعاون :واگذاری سهام كارخانه ها طبق قوانین موجود به كارگران ضروری است

كرج - ایرنا - وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به مصوبه سال های گذشته مجلس در خصوص واگذاری 33 درصد سهام كارخانه های دولتی به كارگران گفت: واگذاری این سهام طبق قوانین موجود به كارگران كارخانه ها ضروری است.

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری روز شنبه در حاشیه نشست با نخبگان مسابقات ملی مهارت در كرج در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این قانون سال ها پیش به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و قرار بود تا سقف 33درصد سهام كارخانه ها به كارگران همان كارخانه اختصاص داده شود و این كار در مركز گسترش مالكیت های صنعتی انجام می شد لیكن طی سال های اخیر روند تغییر كرد و سهام عدالت جایگزین آن شد.
وی ادامه داد: ما اختصاص سهام كارخانه ها را به كارگران یك امر ضروری می دانیم و آن را در شورای عالی خصوصی سازی مطرح كردیم تا براساس قوانین موجود كشور اجرا شود.
شریعتمداری درخصوص اینكه سهام كدام كارخانه ها به كارگران باید واگذار شود، گفت: در زمان حاضر سهام كارخانه های كه خصوصی سازی می شوند مد نظر است.
« وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی پیش از خطبه های دیروز نماز جمعه تهران نیز بر موضوع واگذاری سهام كارخانه های دولتی قابل خصوصی سازی به كارگران این كارخانه ها نیز تاكید كرد. »
وی دربخش دیگری از سخنانش در خصوص افزایش 52 درصدی حق بیمه كارگران ساختمانی كشور اظهار داشت: طبق بررسی ها، كارگران ساختمانی به دولت بدهی معوق دارند و باید به مرورآن را پرداخت كنند.
شریعتمداری گفت: موضوع بیمه كارگران ساختمانی با تكلیف دولت بررسی شد و این كارگران دارای بدهی معوق سال های قبل هستند كه باید به تدریج نسبت به پرداخت بدهی خود به دولت اقدام نمایند.
وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در این خصوص تصمیم گیری كرده و ممكن است در آن تجدید نظر صورت بگیرد.
7410/ 6155