خوشنويسان تكاب به ياد استاد «اباصلت صادقي» كوهنوردي كردند

مهاباد - ايرنا - رييس اداره ورزش و جوانان تكاب گفت: 42 نفر از خوشنويسيان و كوهنوردان اين شهرستان به مناسبت گراميداشت ياد و خاطره «اباصلت صادقي» استاد فقيد عرصه خوشنويسي كشور به ارتفاعات سه هزار متري «همپا» در بخش تخت سليمان صعود كردند.

رضا طلايي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين هنرمندان كوهنورد در هفتمين سالروز درگذشت اين خوشنويس برجسته كشور به مدت پنج ساعت به ارتفاعات برفي صعود كردند و همچنين بيش از 10 كيلومتر نيز مسير دامنه كوه را با پاي پياده پيمودند.
وي اظهار داشت: اين برنامه كوهنوردي به همت انجمن خوشنويسان و باشگاه كوهنوروي «بالقيز افشار» اين شهرستان برگزار شد.
رييس اداره ورزش و جوانان تكاب ادامه داد: هنرمندان كوهنورد تكاب در اين برنامه كوهنوردي تصويري از استاد فقيد خوشنويسي كشور را در قله كوه به اهتزاز درآوردند و ياد و خاطره وي را گرامي داشتند.
طلايي افزود: خوشنويسان ورزشكار تكاب هر سال در سالروز درگذشت اين استاد برجسته خوشنويسي در روز ششم ارديبهشت ماه به كوه هاي مرتفع منطقه صعود مي كنند.
به گزارش ايرنا، اباصلت صادقي استاد برجسته عرصه خوشنويسي كشور ارديبهشت سال 1391 در سن 56 سالگي بر اثر بيماري قلبي درگذشت.
هنر خوشنويسي از هنرهاي پيشگام و فعال در تكاب است و هم اينك بيش از 50 خوشنويس برجسته در اين شهرستان به فعاليت هنري مشغول هستند.
تكاب بعد از قزوين، دومين شهر خوشنويسي كشور به شمار مي رود و سالانه نمايشگاه هاي متعدد ملي و منطقه اي از آثار خوشنويسان اين شهرستان در تهران و استان هاي مختلف كشور برپا مي شود.
كوه بلقيس تكاب با سه هزار و 350 متر ارتفاع از مرتفع ترين كوه هاي شمال غرب كشور است كه مقصد بسياري از صعودهاي ورزشي محسوب مي شود؛ بيش از 200 ورزشكار در رشته كوهنوردي در تكاب فعاليت مي كنند.
7514/6185/3072

سرخط اخبار استان‌ها