جمهوری چك قهرمان مسابقات تنیس جونیورز اصفهان شد

اصفهان- ایرنا- جمهوری چك در مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز 2019 « ITF juniors 2019 » به میزبانی اصفهان در مسابقات انفرادی و دو نفره به مقام قهرمانی دست یافت.

به گزارش ایرنا، مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز 2019 « ITF juniors 2019 » با حضور تنیسورهای ایرانی و خارجی روز شنبه گذشته در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد و دوشنبه گذشته در قالب جدول اصلی ادامه یافت.
در این دوره نمایندگان ایران، روسیه، تركیه، اوكراین، زیمبابوه، هند، تركیه، چك، یونان، بلاروس، تونس و آلمان برای كسب پوینت جهانی تا روز شنبه هفتم اردیبهشت با یكدیگر رقابت كردند.
در مسابقه نهایی پسران، آندری هوراك از جمهوری چك با نتیجه 2-6 و 2-6 برابر آرتور كوكاسیان از روسیه به پیروزی رسید و رده نخست را كسب كرد، در بخش دختران سابینا زینالووا از اوكراین مقابل مهتا خانلو از ایران با نتایج 1-6 و1-6 به برتری دست یافت و اول شد.
در مصاف های2 نفره پسران، آندری هوراك و الكساندر كولیف هر دو از جمهوری چك توانستند بر تیم 2 نفره گوكالپ آیار و افه كومو هر دو از تركیه غلبه كنند و اول شوند؛ در مسابقات دختران نیز تووانا تینازتپه از تركیه و سابینا زینالووا برابر مهتا خانلو و پولینا خارتسی از روسیه با نتایج 1-6 و1-6 به پیروزی دست یافتند و در رتبه نخست قرار گرفتند.
سرداوری این تورنمنت بر عهده مسیح صلاح داور بین المللی نشان سفید ایران بود.
مسابقات تنیس جونیورز با قابلیت درج امتیازات و افزایش رتبه تنیسورهای زیر 18 سال در فدراسیون جهانی، هر ساله در كشورهای مختلف برگزار می شود.
6022 / 6020