۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
کد خبر 83293233
۰ نفر
وزیر تعاون : مهارت به آسانی تحریم پذیر نیست

كرج - ایرنا - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر ترویج مهارت آموزی در كشور گفت: دشمنان، ورود سرمایه، كالا و فناوری به ایران را به راحتی تحریم كردند اما مهارت به عنوان سرمایه داخلی به آسانی تحریم پذیر نیست.

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری روز شنبه در جمع نخبگان مهارتی در مركز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشورمستقر در كرج اظهار داشت: در جامعه امروز ما یكی از مواردی كه قابل تحریم نیست، مهارت است و می تواند برای كشو ثروت تولید كند.
وی ادامه داد: مهارت می تواند سطوح ملی و بیرون از مرز ها منابع فوق العاده ای ایجاد كند و امروز مهارت آموزان اگر علاقه مند هستند در دولت اشتغال داشته باشند به آنها می گویم كه مشكل اشتغال نخواهند داشت.
شریعتمداری اظهار داشت: امروز لازمه كار و شغل در جامعه دانش و مهارت است كه باید به آن توجه لازم شود.
وی بیان داشت: اینكه مفهوم كار در جامعه به آن ارزش داده شود، بسیار مهم است، حتی انبیاء (ع ) بیكار نبوده اند و به كار و شغلی مشغول بوده اند لیكن لازمه این هدف دانش است كه نسبت به كار باید مهارت داشته باشیم.
شریعتمداری گفت: اگر مهارت آموزی در سنین جوانی جایگاه پیدا كند، یك تغییر و تحول جدی در وضعیت اداره كشور به وجود می آید ضمن آنكه ارزش افزوده و ورود به بازارهای جهانی را در پی دارد.
وی افزود: امروز رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری نسبت به موضوع مهارت در جامعه تاكید دارند.
وی بیان داشت: مسابقات ملی مهارت از موضوعات مهمی است كه باید به آن پرداخته شود، امروز متولی آن سازمان آموزش فنی كشور است اما بدون تردید این كارها با دولت پیش نمی رود و باید نهادهای غیر دولتی شكل بگیرد.
شریعتمداری افزود: پرداختن به این بخش می بایست فرهنگ آن در دولت شكل بگیرد و در جامعه تسری یابد.
وی گفت: تلاش می شود از طریق بانك توسعه تعاون حمایت هایی از افراد دارای مهارت در كشور صورت بگیرد.
وزیر تعاون افزود:تلاش بر این است یك بنیاد ملی برای نخبگان مهارتی شكل بگیرد یا دركنار بنیاد نخبگان یا به صورت مستقل فعالیت كند كه بایدبه تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری برسد و اخذ قانون از مجلس شورای اسلامی داشته باشیم تا به نتیجه مناسبی برسیم.
7410/ 6155