شيراز شناسنامه‌ فرهنگ و هنر ايران است

تهران _ ايرنا _ معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ويژه برنامه‌ روز فرهنگ و هنر شيراز در سي‌ودومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران گفت: شيراز همواره شناسنامه‌ فرهنگ و هنر ايران بوده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا مستقر در سي‌ودومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، ويژه برنامه‌ روز شيراز در سومين روز از نمايشگاه كتاب با حضور محسن جوادي معاون فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مسئولان استاني و اهالي فرهنگ، در تالار استان‌‌هاي نمايشگاه كتاب تهران برگزار شد.
معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين مراسم عمق نوع‌دوستي و اصالت در فرهنگ استان فارس را ثمره‌ تلاش فرهيختگان، انديشمندان و رجال اين شهر عنوان و ابراز اميدواري كرد: اميدوارم با تداوم تلاش‌‌هاي فرهنگي در اين استان، شاهد انتقال حكمت و معرفت به نسل جديد اين استان باشيم.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان فارس نيز در اين مراسم با بيان اينكه سال 97 سال خوبي براي نشر و كتاب استان فارس بود، گفت: هم‌اكنون 220 كتابخانه در سي شهرستان استان فارس فعال هستند.
وي روز شيراز در نمايشگاه كتاب تهران را فرصتي براي معرفي ظرفيت‌‌هاي بالاي استان و ارتباط دوسويه‌ شيراز دوستان با اهالي قلم و هنر شيراز دانست.
صابر سهرابي ترويج كتاب و كتابخواني را از كلان برنامه‌‌هاي مدنظر فرهنگ و ارشاد اسلامي عنوان و ابراز اميدواري كرد تا شعار امسال با عنوان «خواندن توانستن است» در جهت عملياتي شدن اين كلان برنامه تاثيرگذار باشد.
اجراي چندين برنامه چون شعرخواني، نقاشي و رونمايي از كتاب و برگزاري نمايشگاه از آثار هنري صنايع دستي استان فارس در حاشيه‌ برنامه‌ روز ويژه‌ استان فارس در سي‌ودومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران برگزار شد.
به گزارش ايرنا، در اين دوره نمايشگاه نيز مطابق همه ساله تمامي ادارات كل ارشاد استانها با ظرفيت هاي فرهنگي و هنري و صنايع دستي با پوشش لباس هاي محلي در نمايشگاه حضور دارند. براساس برنامه ريزي مسئولان نمايشگاه هر روز به نام يك استان نامگذاري شده است و ويژه برنامه هايي با حضور مسئولان وزارت فرهنگ ارشاد استاني هر استان در محل نمايشگاه برگزار مي شود .
سي ودومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران با شعار «خواندن، توانستن است» از 4 تا 14 ارديبهشت ماه در مصلي امام خميني(ره) برگزار مي‌شود.
سه هزار و 200 ناشر با حدود 437 هزار كتاب شامل دو هزار و 400 ناشر داخلي با 300 هزار عنوان كتاب و حدود 800 ناشر خارجي از 30 كشور جهان با 137 هزار عنوان كتاب در اين نمايشگاه حضور دارند.
فراهنگ** ۱۳۵۵** 9053