معاون وزیر كشور: تكمیل طرح های نیمه تمام 500 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

همدان - ایرنا - معاون عمران و توسعه شهری وزیر كشور گفت: تكمیل طرح های عمرانی نیمه تمام در كشور بیش از 500 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد كه در صدد هستیم این طرح ها را به بخش خصوصی واگذار كنیم.

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از مجموعه «مینی وُرد» و بام ملایر در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در زمان حاضر 80 هزار طرح عمرانی نیمه تمام دولتی در كشور وجود دارد.
وی ادامه داد: بیشترین دغدغه و مشكلات شهرداری ها نیز تكمیل طرح های عمرانی نیمه تمام است كه همه تلاش و همت ما بر تكمیل این طرح ها است.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور گفت: در بازدیدی كه از مجموعه مینی وُرد و بام ملایر داشتیم، این طرح یكی از طرح های ارزشمند كشور است كه برای نخستین بار احداث شده است.
جمالی نژاد با اشاره به مشكلات اقتصادی كشور ابراز امیدواری كرد: با همدلی و هم افزایی دستگاه های اجرایی بتوانیم توسعه و عمران را در كشور رقم بزنیم.
وی با اشاره به بارندگی ها و سیلاب های اخیر در كشور بیان كرد: بیش از 180 هزار واحد مسكونی بر اثر این بارندگی ها در نقاط مختلف كشور تخریب و آسیب دید كه نیازمند بازسازی و نوسازی است.
معاون عمران و توسعه شهری كشور ادامه داد: از این تعداد 70 هزار واحد مسكونی به طور كامل تخریب شده و باید احداث شود و مابقی واحدهای مسكونی نیاز به نوسازی دارند.
جمالی نژاد كل خسارت های سیلاب در كشور را 350 هزار میلیارد ریال عنوان كرد و گفت: تلاش ما بر این است تا در طول سال بیش از 90 درصد از این واحدهای مسكونی بازسازی و نوسازی شوند.
وی خاطرنشان كرد: همدان یكی از استان هایی بود كه به خوبی بحران سیلاب های اخیر را مدیریت كرد و كمترین آسیب را در این زمینه متحمل شد.
جمالی نژاد با بیان اینكه تمام تلاش ما جبران خسارت های سیلاب در نقاط مختلف كشور از جمله استان همدان است بیان كرد: وزیر كشور حضوری بی واسطه در مناطق سیل زده داشت و از نزدیك بر روند كمك رسانی به سیل زدگان و و مدیریت امداد و كمك ها نظارت داشت.
وی همچنین در حوزه كمك به شهرداری ها و دهیاری های كشور نیز گفت: در بودجه سال 98 در حوزه شهری و روستایی اعتبارات خوبی پیش بینی شده تا بتوانیم پشتیبانی خوبی از این نهادها داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، معاون عمران و توسعه شهری وزیر كشور روز جمعه به منظور بازدید از خسارت های ناشی از سیلاب به استان همدان سفر كرد.
بازدید از مجموعه تفریحی و گردشگری مینی وُرد، بام ملایر، مسكن مهر و شركت در نشست مشترك شهرداران، بخشداران و شوراهای اسلامی شهرستان ملایر از دیگر برنامه های سفر یكروزه وی به این استان بود.
7528**2090