۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۶
کد خبر: 83292609
۰ نفر
ائتلاف آمریكایی بازهم عراقی ها را بمباران كرد

بغداد - ایرنا - جنگنده های ائتلاف مدعی مبارزه با تروریسم در عراق به سركردگی آمریكا بار دیگر به جای عناصر داعش، نیروهای عراقی را هدف قرار داد و سه كشته و زخمی بجا گذاشت.

به گزارش ایرنا از منابع خبری محلی در شمال عراق، نیروهای ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با تروریسم به سركردگی آمریكا برای چندمین بار نیروهای عراقی را هدف حملات هوایی خود قرار دادند.
گزارش حاكی است: در آخرین مورد از این حملات سحرگاه چهارشنبه در منطقه الریاض شهرستان الحویجه در استان كركوك عراق رخ داد و در حمله جنگنده های ائتلاف به یك سیطره (ایست بازرسی) پلیس فدرال، یك نیرو كشته و دو تن دیگر زخمی شدند.
ائتلاف آمریكایی همچون همیشه علت حمله به نیروهای عراقی را شلیك اشتباه عنوان كرده است.
در همین ارتباط، ستاد عملیات مشترك عراق روز جمعه در بیانیه ای با تایید این خبر اعلام كرد كه یك كمیته تحقق تشكیل داده است تا جزییات حادثه مشخص شود.
ائتلاف مدعی مبارزه با داعش روز پنجشنبه در گزارشی اذعان كرد كه طی عملیات های خود در عراق و سوریه تاكنون 'از روی اشتباه' دست كم 127 غیرنظامی را در عملیات های ضد داعش به قتل رسانده است.
منابع موثق عراقی و سوری تاكنون سند و ویدئوهای متعددی منتشر كرده اند كه نیروهای ائتلاف را در حال كمك رسانی تداركاتی یا تسلیحاتی به تروریست های داعش و یا جابجایی تاكتیكی آنان و نجاتشان از صحنه درگیری با نیروهای دولتی نشان می دهد.
بسیاری از شخصیت ها، احزاب و نمایندگان پارلمان ماههاست با اشاره به گذشت نزدیك به دو سال از اعلام پایان نظامی داعش، خواستار اتمام كار ائتلاف بویژه نیروهای چند هزار نفره رزمی آمریكا در خاك كشورشان هستند.
خاورم*4**380*