۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۳
کد خبر: 83292465
۰ نفر
واكنش اعضای شورای شهر تهران به استعفای مدیر عامل برج میلاد

تهران - ایرنا- انتشار خبر استعفای امیر آریازند مدیرعامل سابق برج میلاد در روزهای گذشته و مسایل پیرامون این استعفا، واكنش های مختلف اعضای شورای شهر تهران را در پی داشت.

به گزارش روز جمعه ایرنا، امیر آریازند اسفند سال گذشته به عنوان سرپرست برج میلاد فعالیتش را شروع كرد اما با تخریب هایی از سوی عده ای مواجه شد.
عده ای وی را متهم به امضای نامه ای كردند كه وی گفته چنین نامه ای را امضا نكرده بلكه امضای نامه دیگری را به وی منتسب كرده اند.
آریازند چندی پیش نسبت به مطالبی كه پیرامون وی در برخی رسانه ها منتشر شده بود نیز واكنش نشان داد و اعلام كرد: برخی افراد نامم را در فهرست ارسال كنندگان نامه به ترامپ گذاشتند و مرا خائن خواندند.
وی تاكید كرده بود: در تاریخ یك مهر سال 1392 و در آستانه سفر رئیس جمهوری وقت به سازمان ملل، نامه‌ای خطاب به اوباما منتشر شد كه در نامه یاد شده علاوه بر درخواست لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملّت ایران، به وی گوشزد شد فرصت بازی برد-برد برای هر دو كشور را از دست ندهد؛ در ذیل نامه، اسم 511 روشنفكر و فعال سیاسی و مدنی به چشم می خورد.
آریازند در ادامه افزود: نامه دیگری سال‌ها بعد در دوره ترامپ با امضای 55 نفر كه عمدتا از خارج نشینان و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند خطاب به وی نوشته شد؛ موضوع نامه دوم افزایش تحریم ها علیه ایران بود كه نام مرا از پای نامه اول و محتوا را از نامه دوم برداشتند و جار زدند كه چه نشسته‌اید كه خائن به ملّت پست گرفت.
با این اوصاف وی استعفا داد و از سوی شهردار تهران به عنوان عضو هیات مدیره برج میلاد منصوب شد و تا زمان تهیه این گزارش هنوز مدیر یا سرپرستی برای این برج تعیین نشده است.
سید حسن رسولی در واكنش توئیتری خود به این استعفا نوشت: شورا درباره استعفای سرپرست برج میلاد این پرسش را دارد كه آیا اجرای مقررات عزل و نصب این مدیر در چارچوب قوانین صورت گرفته یا تحت فشار این و آن بوده است.
وی ادامه داد: قطعا اگر مورد دوم باشد این اقدام از منظر نظارتی ایراد جدی دارد.
رسولی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا نیز خاطر نشان كرد: طبق قوانین و شرح وظایف شورای اسلامی شهرها عزل و نصب مدیران و قبول استعفا برعهده شهردار و شهرداری است.
وی ادامه داد: آنچه قانونگذار برای شورا تعیین تكلیف كرده، گذاشتن مقررات و نظارت به حسن اجرای آن مقررات و نحوه‌ اداره‌ شهر است.
رسولی با بیان اینكه از طریق رسانه‌های مجازی از استعفای مدیرعامل برج میلاد مطلع شدم، گفت: در جریان جزییات این موضوع نیستم ولی شهردار تهران حتما توضیحات كامل را خواهد داد.
عضو شورای شهر تهران تأكید كرد : ما نباید در این موارد دخالت كنیم چرا كه شهردار اختیار این موضوع را دارند و مسئولیت پاسخگویی نیز بر عهده ایشان است.
رسولی خاطر نشان كرد: اگر ارائه این استعفا و قبول آن توسط شهردار، صحت داشته باشد و استدلال قانونی و مجاب‌كننده وجود نداشته باشد، قطعا شهردار در مسئولیت خود به نحو مطلوبی عمل نكرده‌ است .
همچنین زهرا صدر اعظم نوری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره موضوع استعفای مدیرعامل برج میلاد اظهار داشت: انتصاب امیرآریا زند به مدیرعاملی برج میلاد توجه به انتصاب نیروهای جوان و كارآمد بود.
وی گفت: او در معاونت برنامه ریزی مسئولیت قائم مقامی این معاونت را برعهده داشت و به دلیل كارآمد بودن مدیریت برج میلاد به او واگذار شد، اما فشار و مشكلاتی ایجاد شد كه شرایط برای ماندن او در مسئولیت جدید فراهم نبود.
صدراعظم نوری با بیان اینكه مدیریت شهری حمایت خود را از نیروهای جوان دارد، گفت: به دلیل این حمایت است كه او عضو هیات مدیره مجموعه برج میلاد شد.
وی افزود: شرایط به گونه‌ای بود كه این مدیر جوان ترجیح داد كه استعفا دهد.
صدراعظم نوری تأكید كرد: ما هم باید به خواسته او احترام بگذاریم زیرا این افراد هستند كه تعیین می‌كنند با وجود فشارهایی كه برای آنها عارض می شود، بمانند یا بروند.
همچنین علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه در نشست خبری خود درباره دلیل استعفای مدیرعامل برج میلاد گفت: آریا زند یكی از مدیران شهری بود كه در حوزه‌های مختلف شهری كارنامه موفقی داشت.
وی ابراز امیدواری كرد كه شهرداری تهران در حوزه ای دیگر از تخصص و توانایی او استفاده كند.
وی درباره اینكه آیا امضای نامه ‌ای كه در سال 88 به اوباما ارسال شد از سوی آریا زند، دلیل استعفایش بوده، گفت: به نظرم دو نامه با هم مشتبه شده و آنچه ایشان امضا كرده با آنچه در شبكه‌ های اجتماعی مطرح شده، متفاوت است.
تهرام/7244/ 1008