۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۵
کد خبر: 83292382
۰ نفر
برترین های نمایشنامه ‌نویسی جشنواره ملی اردیبهشت اعلام شدند

سمنان- ایرنا- دبیر چهارمین جشنواره ملی تئاتر دانشجویی «اردیبهشت» گفت: سه نمایشنامه برتر این جشنواره از بین 30 اثر ارسالی در بخش نمایشنامه نویسی با رای هیات داوران اعلام شد.

محمد محمدی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، افزود: سه اثر از بین 30 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره به عنوان اثر برتر شناخته شد، نمایشنامه «ایلخانی» با نویسندگی فریماه فرهمند از دانشگاه ملایر، نمایشنامه برتر این جشنواره است.
وی اضافه كرد: نمایش نامه «محكوم به اعدام» نوشته مهرداد زینت فر از دانش آموختگان دانشگاه دامغان و «مصائب دستبرد به خانه آقای وزیر» به نویسندگی عرفان آیتی از دانشگاه دامغان به ترتیب دوم و سوم شدند.
محمدی تصریح كرد: بختیار پنجه ای، فارس باقری و رفیق نصرتی، سه داور بخش نمایشنامه نویسی جشنواره ملی تئاتر دانشجویی «اردیبهشت» و از افراد صاحب نام در حوزه تئاتر دانشجویی هستند.
محمدی گفت: جشنواره ملی تئاتر دانشجویی «اردیبهشت» در چهار بخش صحنه ای، محیطی، نمایشنامه خوانی و پژوهش، با حضور دانشجویان دانشگاه های سراسر كشور از 24 تا 29 فروردین 98 در دانشكده هنر دانشگاه دامغان برگزار شد.
دبیر چهارمین جشنواره ملی تئاتر دانشجویی اردیبهشت در دانشگاه دامغان، بخش نمایشنامه نویسی را به عنوان بخش پنجم این جشنواره اعلام كرد و گفت: ارسال آثار دانشجویان سراسر كشور در این بخش از اسفند 98 آغاز شد كه در نهایت با ارسال آثار برای هیات داوران نفرات برتر اعلام شدند.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر بیش از پنج هزار و 400 دانشجو در 65 رشته و گرایش در دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می كنند، شهرستان دامغان دارای 6 دانشگاه، دانشكده و موسسه آموزشی است.
9856/61032