سريلانكا آمار كشته شدگان حملات تروريستي اين كشور را كاهش داد

دهلي نو مقامات سريلانكايي اعلام كردند كه تعداد كشته شدگان حمله‌هاي تروريستي روز يك‌شنبه در طول مراسم عيد پاك مسيحيان حدود 100 نفر كمتر از ارقام اعلام شده است. در حمله‌هاي انتحاري به چند هتل و كليسا در دو شهر سريلانكا دست‌كم 250 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش ايرنا، به نقل از تارنماي 'نيوز 18' به گفته مقام هاي سريلانكايي، معاينه اجساد قربانيان حمله‌هاي تروريستي عيد پاك به پايان رسيده و مشخص شده كه تعداد قربانيان دست‌كم صد نفر كمتر از آمار اوليه است..
شمار قربانيان حمله‌هاي انتحاري به چهار كليسا و سه هتل در شهر كلمبو، پايتخت سريلانكا و شهر باتيكالوا در شرق اين كشور پيش از اين تا 360 نفر اعلام شده بود.
مديركل خدمات پزشكي سريلانكا گفت: اكنون مشخص شده كه تعداد كشته شدگان اين حمله‌هاي تروريستي بين 250 تا 260 نفر بوده است.
وزارت بهداشت سريلانكا نيز اعلام كرده كه اشتباه در ارائه آمار قربانيان انفجارهاي روز يك‌شنبه به علت متلاشي شدن بسياري از اجساد بوده است.
اغلب كشته شدگان حمله‌هاي انتحاري عيد پاك شهروندان سريلانكا بوده‌اند اما وزارت امور خارجه سريلانكا اعلام كرده است كه در اثر انفجار در يكي از هتل‌هاي لوكس پايتخت دست‌كم 40 گردشگر خارجي از جمله 11 هندي نيز جان خود را از دست داده‌اند.
در پي حوادث روز يكشنبه كه دست‌كم 500 مجروح نيز برجا گاشته نيروهاي امنيتي سريلانكا با انتقادهاي زيادي روبرو شده ‌و متهم مي‌شوند كه هشدارهاي امنيتي برخي كشورها در مورد وقوع حمله‌هاي تروريستي را ناديده گرفته‌اند.
گروه تروريستي داعش مسوليت اين حملات را بر عهده گرفته است.
دولت سريلانكا پيش از اين 'گروه جماعت ملي توحيد' را عامل اين حملات معرفي كرده بود ولي اين گروه دست داشتن در حملات را تكذيب كرد.
آساق**267**2040