آیت الله امامی كاشانی: به خاطر سود اندك، سرمایه‌ها را به خارج كشور نمی‌بریم

تهران- ایرنا- خطیب جمعه تهران با تاكید بر لزوم به‌كارگیری سرمایه‌ها در داخل كشور گفت: به خاطر اینكه سود در كشور اندك است، سرمایه ها را خارج نخواهیم كرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله محمد امامی كاشانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران افزود: در نامه امام زمان (عج) به شیخ مفید، وظایف ما برای دوران غیبت كبری بیان شده و برای اینكه هنجارها را زنده نگاه داریم، چه باید انجام دهیم.
وی اظهار داشت: اكنون برای ما روشن است، در این 40 سال اگر دست مبارك امام زمان (عج) بر سر ما، كمك او بر ملت ایران، جمهوری اسلامی و اگر امام امت نبود، دشمن ها ریشه ما را می كندند.
امامی كاشانی اضافه كرد: امام (عج) فرمودند اما در عین حال ما شما را نگه داشتیم و حفاظت كردیم ولی وظیفه شماست تقوا داشته باشید. امام عصر خطاب به من و شما می فرماید: خدای متعال مسیر رشد را به شما الهام می كند، راه خدا و تقوا را در پیش بگیرید، خدا به شما الهام می كند چه انجام دهید؟
وی تصریح كرد: در شرایط فعلی وظیفه ما این است كه حقوق را رعایت كنیم، ببینیم چه وظایفی داریم، در چه كشوری هستیم و در دامن چه حجت خدایی به سر می بریم، اگر آن را درك كنیم آنگاه برای خدمت به ملت بسیار ارزش قائل خواهیم بود.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: نكته اینجاست كه اگر چنین باشد و ما وظایف خود را بدانیم، سرمایه ها را در كشور به كار خواهیم انداخت، به خاطر اینكه سود در كشور اندك است، سرمایه ها را خارج نخواهیم كرد. ما در كشوری كه مهمان امام زمان (عج) هستیم، سرمایه ها را به خارج از ایران نخواهیم برد تا مهمان آن دشمن اسلام و انسانیت باشیم.
وی اظهار داشت كه در بخشی از توقیع مبارك امام زمان (عج) به شیخ مفید آمده است: گرچه ما از مكان ظالمین دوریم، اما به شما نزدیك هستیم و آنگونه كه خدای متعال به ما دستور داده است ما به دنبال كمك شما هستیم.
آیت الله امامی كاشانی اضافه كرد: ایشان فرموده اند ما شیعیان را مدد می كنیم و رهایتان نمی كنیم. اخبار شما از ما مخفی نیست، مشكلات و مصیبت هایتان را می دانیم. اگر پشتیبان شما نبودیم، مشكلات برایتان بیشتر می شد و دشمنان شما را ریشه كن می كردند.
فراهنگ** 9012** 1055