۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۷
کد خبر: 83292351
۰ نفر
2500 نفر از خراسان جنوبي به حج تمتع مي روند

بيرجند - ايرنا - مدير حج و زيارت خراسان جنوبي گفت: امسال 2 هزار و 500 نفر در قالب 17 كاروان از سراسر استان به حج تمتع اعزام مي شوند.

به گزارش ايرنا ابوالفضل نوفرستي روز جمعه در همايش آموزشي زائران حج 98 در بيرجند افزود: اواخر تيرماه نخستين كاروان حج تمتع استان به مدينه اعزام خواهد شد.
وي بيان كرد: ثبت نام از زائران حج تمتع از 10 اسفندماه گذشته در استان همزمان با سراسر كشور آغاز شد و به مدت يك هفته ادامه داشت.
مدير حج و زيارت خراسان جنوبي اظهار داشت: تمامي كاروان هاي اعزامي حج 98 مدينه اول هستند و پس از آن به مكه مكرمه مشرف خواهند شد.
وي ميانگين سن زائران را 60 سال اعلام كرد و گفت: سفر حج تمتع، خاص و ويژه است و زائران بايد از آمادگي جسماني و روحي مناسبي برخوردار باشند و در اين ارتباط پزشكان كاروان ها نسبت به سلامت زايران اعلام نظر خواهند كرد.
نوفرستي گفت: در همايش آموزشي امروز يكهزار نفر از زائران حج تمتع از شهرستان هاي بيرجند، خوسف و سربيشه حضور داشتند.
مدير حج و زيارت خراسان جنوبي افزود: سفر حج بسيار زودگذر و بين 28 تا حداكثر 40 روز است لذا بايد حجاج از اين فرصت نهايت استفاده را ببرند.
وي اظهار داشت: زرق و برق ها و مظاهر دنيوي در عربستان زياد است لذا انتظار مي رود زائران فريب اين زرق و برق را نخورده و به اعمال حج بپردازند.
نوفرستي گفت: سفر زيارتي به عربستان سعودي به ويژه در اين برهه از زمان بدون شك با مشكلاتي روبه رو خواهد بود اما بايد سعي كنيم با كارهايي كه انجام مي دهيم مشكلات را تبديل به شكلات كنيم.
وي بر بهره گيري درست از فرصت ها توسط زائران تاكيد كرد و افزود: زائران در اين مدت كوتاه نبايد به دنبال اوقات فراغت باشند و نهايت استفاده را از اين فرصت ببرند.
مدير حج و زيارت خراسان جنوبي تصريح كرد: اكنون يكي از دغدغه هاي زائران وجود اينترنت و واي فاي در هتل هاي محل اقامت است اما زائران بدانند استفاده درست از فضاي مجازي بسيار مهم است.
وي گفت: تمامي نرم افزارهاي غربي بدون شك جاسوسي هستند لذا مسايل مربوط به زائر نبايد در اين فضاها منتشر و اطلاع رساني شود تا از اين طريق جلوي حوادث و مشكلات احتمالي گرفته شود.
نوفرستي با بيان اينكه در اين سفر شيعه و سني دشمنان مشترك دارند يادآور شد: ما سفيران كشور جمهوري اسلامي هستيم و ما را در دنيا به اسم امام خميني (ره) مي شناسند لذا كاري نكنيم به امام و انقلاب ما ظلم شود.
اين همايش آموزشي با حضور معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در سازمان حج و زيارت برگزار شد.
7557*3028